Amerykańska globalna firma handlowo-technologiczna Susquehanna International Group otwiera swoje transakcje kryptowalutowe, początkowo w formie kontraktów terminowych na Bitcoina

 

07.06.2018

 

Firma z siedzibą w Bala Cynwyd w Pensylwanii jest jedną z największych firm finansowych na świecie, handlującą tradycyjnymi inwestycjami, takimi jak akcje i fundusze ETF. Ta prywatna firma zbudowała również biuro handlowe do kupowania i sprzedawania kryptowalut w prywatnych transakcjach w ciągu ostatnich dwóch lat. Teraz firma planuje rozpocząć oferowanie walut cyfrowych dla niewielkiej grupy swoich 500 klientów w celu rozszerzenia usługi w przyszłości.

Bart Smith, szef grupy aktywów cyfrowych w Susquehanna, powiedział, że firma myśli, że Bitcoin i inne wirtualne waluty mają szeroki zakres zastosowań, w tym stając się cyfrową metodą płatności dla Internetu. Powiedział:

“Wierzymy, że ta technologia i ta klasa aktywów zmienią niektóre aspekty usług finansowych i sądzimy, że będzie ona istniała na zawsze”

Susquehanna prawdopodobnie zacznie handlować kontraktami terminowymi na BTC, a także pozwali klientom kupować i sprzedawać rzeczywiste BTC i inne cyfrowe waluty, takie jak Ethereum  i Bitcoin Cash . Aby handlować kryptowalutami, które amerykańscy regulatorzy klasyfikują jako papiery wartościowe, firma ostatnio zmieniła licencję pośrednika, potwierdzając, że jest zarejestrowana u regulatorów.

Susquehanna zbudował również własne systemy do przechowywania kryptowalut. Klucze prywatne są przechowywane w urządzeniach poza placówką, która nie jest podłączona do systemu komputerowego firmy, co podobno czyni je bardziej odpornymi na ataki hakerskie.

Firma po raz pierwszy zajęła się BTC w 2014 r. Po tym, jak bliźnięta z Winklevoss poprosiły firmę o zaangażowanie się w fundację ETF Bitcoin, o którą wnioskowały organy regulacyjne. Wniosek o ETF został odrzucony.

Dziś firma finansowa Fidelity Investment ogłosiła, że ​​wynajmuje deweloperów do budowy giełdy kryptowalutowej zarówno w chmurze prywatnej, jak i publicznej. Firma będzie starała się oferować “pierwsze w swojej klasie usługi powiernicze dla Bitcoina i innych cyfrowych walut”