Szwajcarska grupa bankowości internetowej, Swissquote, skorzystała znacznie z dodania kryptowalut, inwestując w zestaw oferowanych przez siebie usług, odnotowuje znaczący wzrost zysków w I półroczu 2018 roku

 

02.08.2018

 

Wiadomości pojawiają się, gdy Szwajcaria debatuje nad tym, jak prowadzić firmy kryptowalutowe w kraju, gdy większość banków szwajcarskich odmawia świadczenia usług dla rozwijającego się sektora.

Podczas gdy wiele tradycyjnych instytucji finansowych w Szwajcarii wciąż rezygnuje z kryptowalut i pracy z firmami krypto, ci, którzy wchodzą w przestrzeń, już zbierają plony swoich decyzji. Szwajcarska firma bankowości internetowej, Swissquote, donosi o rosnących zyskach przypisywanych w dużej mierze ofercie oferowania możliwości inwestycyjnych związanych z kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, oraz gwałtownym wzrostem zarówno liczby klientów, jak i wielkości obrotów.

Grupa Swissquote odnotowała zysk w wysokości 25,7 milionów CHF ( 26,1 milionów dolarów) od pierwszej połowy tego roku, co stanowi wzrost o 44 procent w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, poinformował lokalny przedstawiciel Finews, cytując ogłoszenie opublikowane przez firma we wtorek. Marża zysku przewyższa prognozy ekspertów finansowych o około 2,5 miliona CHF ( 2,52 miliona dolarów).

W tym samym czasie liczba kont klientów w sektorze komercyjnym wzrosła o 16 278. Ten sam trend dotyczy również działalności klientów. Zgodnie z raportem klienci Swissquote dokonali średnio 11,8 transakcji w pierwszej połowie 2018 r., w porównaniu do tylko jednej transakcji w tym samym okresie 2017 r.

Przytoczone dane pokazują, że od połowy 2018 roku aktywa klientów wzrosły o około 20 procent do 25,5 miliarda CHF (~ 25,2 miliarda dolarów). Nowe wpływy pieniężne netto również wzrosły o 60 procent w stosunku do poprzedniego roku, do 2,4 miliarda CHF (~ 2,42 miliarda dolarów). Swissquote powiedział również, że spodziewa się, że zarówno dochód, jak i zysk przez cały rok wzrosną o około 15 procent. Firma skorzystała na wysokim popycie na produkty kryptowalutowe na początku tego roku, czego nie oczekuje się w drugiej połowie, pomimo ostatnich wzrostów rynkowych.

Swissquote został okrzyknięty przez wielu w branży jako pierwszy europejski bank kryptowalutowy, który uruchomił i oferuje usługi Bitcoin swoim klientom.