Japoński gigant IT Fujitsu twierdzi, że uruchomił system przechowywania danych oparty na Blockchainie, który może być wykorzystywany przez sprzedawców detalicznych do tokenizacji tradycyjnych narzędzi promocyjnych, takich jak kupony i punkty nagrody

 

06.06.2018

 

Według informacji prasowej opublikowanej w środę, system – obecnie wdrażany w Japonii – może zostać zintegrowany z działaniami promocyjnymi handlowców w centrach handlowych lub strefach turystycznych, które tradycyjnie umożliwiają konsumentom wydawanie kuponów lub punktów cyfrowych otrzymywanych z jednego sklepu w różnych punktach sprzedaży w obrębie obszaru.

Poprzez tokenizację takich cyfrowych punktów i kuponów, system Blockchain może przetwarzać i przechowywać transakcje konsumenckie w sposób zdecentralizowany, zmniejszając obciążenie tradycyjnego centrum danych i pozwalając na lepszą analizę danych, mówi firma.

Ostatecznym celem, według Fujitsu, jest rewitalizacja gospodarek regionalnych – to znaczy, że aplikacja może być rozszerzona na społeczności, w których punkty mogą krążyć między sklepami, restauracjami, szkołami, transportami i miejscami turystycznymi.

Aby uzyskać ostateczny produkt, Fujitsu przeprowadził różne próby terenowe z wykorzystaniem technologii Blockchain poprzez partnerstwa z różnymi organizacjami, w tym z przedsiębiorstwami kolejowymi, telekomunikacyjnymi i wygodnymi sklepami. W marcu tego roku firma przetestowała technologię punkt-tokenizacja w jednym z oddziałów sklepów FamilyMart na Tajwanie, gdzie platforma została wykorzystana do przeprowadzania transakcji i przechowywania cyfrowych znaczków użytkowników w sklepie.

Fujistu nie jest obcy dla Blockchain, biorąc udział w pilotażach testujących technologię w przekazach pieniężnych  już wydał podobny system do bezpiecznego udostępniania danych. Niedawno firma uruchomiła w Belgii centrum innowacji Blockchain, aby ułatwić badania i projekty związane z technologią.

Być może firma ujawni nową technologię, która według niej może pomóc złagodzić problemy związane z inteligentnymi umowami Ethereum.