Jedno z największych wydarzeń w świecie blockchain nastąpi w Szanghaju od 19 do 24 września. Szczyt Second Global Blockchain Summit to zarówno konferencja International Blockchain, jak i spotkanie z biznesmenami.

Rzecznik Wanxiang Blockchain, organizacji non-profit zajmującej się badaniami nad blockchain i promowaniem tej technologii, powiedział:

– Otrzymaliśmy potwierdzenie od gości z zagranicy, którzy są ekspertami w tej branży. Mamy nadzieję, że przyjadą tutaj, aby pokazać Chińczykom, włączając w to przedstawicieli firm i prawodawców, co dzieje się w innych krajach. Chcemy również pokazać gościom to, nad czym pracujemy w Chinach.

Lista uczestników zawiera 40 mówców wywodzących się z różnych środowisk: przedstawicieli Microsoft, UBS, Santander, Ernest & Young, ekspertów od blockchain z Ethereum, HyperLedger, R3, Ethcore, Circle, ConsenSys, OpenBazaar, Zcash oraz wielu innych.

Międzynarodowy Tydzień Blockchain jest goszczony przez Wanxiang Blockchain Labs, ufundowany przez Wanxiang Holdings – jednego z chińskich konglomeratów oraz największego propagatora technologii blockchain.

– Banki, rząd oraz inne instytucje finansowe zaczęły zwracać uwagę na blockchain, nie tylko Bitcoin po naszej pierwszej konferencji w zeszłym roku – twierdzi rzecznik Wanxiang Blockchain.

Właśnie po tym wydarzeniu zainteresowanie technologią blockchain wybuchło na całym świecie, szczególnie na zachodzie. Mimo że uwaga mediów nie była zbyt duża, liczba nowych inwestycji dokonanych przez chińskie firmy wskazuje, że technologia blockchain jest bardzo interesująca. Tylko w ostatnich kliku tygodniach pojawiło się kilka informacji związanych z blockchain, pochodzących z instytucji finansowych i wielkich chińskich firm technologicznych. Baidu, chiński Google, wraz z kilkoma inwestorami, wsparł Circle. Tencent, jedna z największych firm internetowych w Chinach, oraz właściciele WeChat połączyli się w jedno konsorcjum finansowe blockchain wraz z 30 innymi firmami finansowymi i technologicznymi.

To wszystko jest uzupełnianie zmianą w podejściu chińskich prawodawców, którzy ogłosili ostatnio nowy projekt ustawy, która ma chronić aktywa wirtualne w taki sam sposób jak te fizyczne lub finansowe. Mimo że nie wiadomo, czy to prawo będzie dotyczyło również aktywów opartych o blockchain, jak na przykład tokeny, świat widzi potencjał innowacji blockchain oraz zaangażowanie chińskich gigantów.