Szwajcarski bank kryptowalutowy Seba Crypto AG podpisał umowę ze szwajcarskim bankiem hipotecznym Hypothekarbank Lenzburg AG na korzystanie z głównego systemu bankowego

 

05.02.2019

 

Partnerstwo pozwoli na wdrożenie zdecentralizowanego oprogramowania Seby w Finstar, a także pozwoli Sebie na korzystanie z konwencjonalnych usług Finstar. Dodatkowo Seba będzie mogła używać Finstar do przetwarzania i przechowywania transakcji dokonanych za pomocą kryptowalut i innych produktów opartych na Blockchainie. Projekt ma zostać zakończony w drugim kwartale 2019 roku.

Hypothekarbank będzie ponoć odpowiedzialny za nadzorowanie zarządzania aplikacjami i centrum danych. Zgodnie z komunikatem prasowym, Seba będzie obsługiwać rozwój Blockchainów i kryptowalut niezależnie.

Seba CEO Guido Bühler został zacytowany w komunikacie prasowym:

“Oświadczenie od nas jest znakiem nowej rzeczywistości w świecie finansów, gdzie jako instytucja regulowana chcemy zbudować pomost między tradycyjną bankowością a cyfrowym ekosystemem”

We wrześniu 2018 r., Seba zebrała 103 miliony dolarów, aby pomóc założyć bank oferujący usługi kryptowalutowe.

W listopadzie Seba oświadczyła, że ​​spodziewa się otrzymać licencję bankową i papierów wartościowych od szwajcarskiego organu nadzoru finansowego, szwajcarskiego organu nadzoru rynku finansowego, w pierwszej połowie 2019 r. Licencja, którą podmiot jeszcze nie otrzymał, zgodnie z ostatnią informacją prasową pozwoliłoby bankowi legalnie prowadzić handel kryptowalutami z innymi bankami i inwestorami.

Źródło obrazu: 123rf.com