Niedawno wybrany dyrektor Swiss Crypto Valley Association (CVA), Daniel Haudenschild, oświadczył, że rynek niedźwiedzi zaszkodził pozycji szwajcarskiej jako globalnej sieci typu Blockchain

 

05.02.2019

 

Haudenschild oficjalnie objął urząd dyrektora CVA 31 stycznia, stwierdzając w wywiadzie, że zamierza “leczyć podziały, aby zapobiec utracie przez Szwajcarię więcej ziemi do innych krajów” w przyciąganiu projektów Blockchain. Według SwissInfo, jego wybór “nastąpił po okresie niepokojów, które dostrzegły żądania spekulacji”

Haudenschild powiedział w publikacji, że rynek niedźwiedzi stworzył “lukę kapitałową w wysokości miliardów franków”. Powiedział dziennikarzom, że “wielkie pomysły są odkładane na półkę, ponieważ nie mogą znaleźć finansowania”, zauważając dalej, “musimy to zrekompensować poprzez przywracanie inwestorów”

Nowy dyrektor CVA nakreślił także niektóre zmiany, które zamierza wprowadzić do stowarzyszenia. Mianowicie, stwierdził, że “będzie podejście o zerowej tolerancji dla ludzi, którzy próbują wzbogacić się na marce CVA”

Podczas wywiadu prezes stowarzyszenia argumentował, że organizacja przestała lobbować w szwajcarskim parlamencie, a cały kraj przestał przyciągać kapitał podwyższonego ryzyka, przedsiębiorców, umiejętności i talentów do tzw. Krypto-doliny. Następnie przekonywał, że CVA musi upewnić się, że Szwajcaria jest najlepszym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorstw Blockchain i że:

“Jeśli tego nie zrobimy, kapitał i talenty pójdą gdzie indziej, a my już widzimy, jak się przemieszczają. Przenioszą się do Londynu, Amsterdamu i Berlina”

Według niego, inwestorzy już postrzegają Maltę i Jersey jako lepsze jurysdykcje dla tworzenia projektów Blockchain, a kraje takie jak Australia i Liechtenstein idą dalej w drodze regulacji. Haudenschild stwierdził:

“Potrzebujemy zmiany naszych praw, które wymaga więcej interakcji z prawodawców i regulatorów. Musimy sprawić, aby Szwajcaria była otwarta i łatwa dla firm do inwestowania w projekty Blockchain”

Źródło obrazu: 123rf.com