Właściciel procesora płatniczego Payment21 stał się pierwszą firmą Bitcoinową, która uzyskała pełną zgodność z przepisami regulatora finansowego Szwajcarii

 

 

 

20.10.2017

Moving Media poinformowało o licencji jako tzw bezpośrednio podporządkowanych finansowego Operatorów (DSFI).

Jest to nadzór ze strony Szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) jako partnera zgodnego z regulacjami AML i KYC.

Licencje są skutkiem, jak to określa Moving Media, „ponad roku znacznego wysiłku i inwestycji.” Dyrektor Berhnard Kaufmann powiedział:

“Jesteśmy zobowiązani do spełnienia wymogów prawnych szwajcarskiego rynku finansowego. Kwestie zgodności wzbogacają ekosystem walut cyfrowych, i pokazuje to, że szwajcarski regulator podejmuje konkurencję w sektorze usług finansowych, i naprawdę zachęcia do szerzenia innowacji FINTECH w erze cyfrowej.”

Optymizm Kaufmanna jest wskaźnikiem aktualnego nastroju w Szwajcarii otaczającego Bitcoina.

Dwa spośród banków w kraju uruchomiły ekspozycję na Bitcoinie i Ethereum w lipcu, podczas gdy repozycjonowanie regulacyjne i rzecznictwo odnotowało kolejne możliwości dla obywateli w niektórych lokalizacjach na bezpośrednią interakcję z kryptowalutą. Kaufmann dodał też:

“Przy tworzeniu firmy zajmującej się płatnościami kluczowe znaczenie ma fakt, że licencja ze strony rządu jest bardzo ważna. Oficjalne uznanie w wiodącym europejskim centrum finansowym, takim jak Szwajcaria, jest kluczową różnicą w konkurencyjnym krajobrazie “.

Payment21 oczekuje rozszerzenia na inne sektory kryptowalutowe, oferując OTC inwestorom jako aktualnie pilotażowy system.