Firma Tiberius Group AG z siedzibą w Szwajcarii zamierza wprowadzić kryptowalutę wspieraną przez metale; Tiberius Group, założona w 2005 roku jako firma zajmująca się zarządzaniem zasobami towarowymi, zarządza aktywami o wartości 350 milionów dolarów

 

28.09.2018

 

Firma planuje wydanie Tiberius Coin, którego wartość będzie wiązała się z ceną miedzi, aluminium, niklu, kobaltu, cyny, złota i platyny. Giuseppe Rapallo, dyrektor generalny Tiberius Technology Ventures AG, który poprowadzi produkt, powiedział:

Zamiast tworzyć zwykłą cyfrową walutę jako towar, wybraliśmy mieszankę metali technologicznych, metali trwałości i metali używanych w pojazdach elektrycznych. Pozwoli to na dywersyfikację monety, czyniąc ją bardziej stabilną i atrakcyjną dla inwestorów.

Rapallo powiedział również, że moneta będzie oferowana w wysokości około 0,70 USD i sprzedawana zgodnie z prawem szwajcarskim, podczas gdy jej podaż będzie opierać się na popycie i ograniczonej dostępności podstawowych metali. Firma podobno wybrała estońską giełdę LATOKEN, ponieważ według Rapallo spełnia ona niezbędne standardy regulacyjne.

W przeszłości próbowano tworzyć inne kryptowaluty oparte na metalach, jednak “jak dotąd żadna z nich nie zachęciła do siebie inwestorów” – powiedział Adrian Ash, dyrektor ds. Badań w BullionVault Ltd. z siedzibą w Londynie. Ash powiedział dodał: “Próbują rozwiązać problem, który nie istnieje – wszystko to można osiągnąć bez dodatkowych kosztów użycia technologii rozproszonej księgowości.”