Firma WISeKey z siedzibą w Szwajcarii, otworzyła Centrum Doskonałości Blockchain w Genewie

 

04.02.2019

 

WISeKey koncentruje się na bezpiecznym uwierzytelnianiu i identyfikacji za pomocą kryptograficznego narzędzia o nazwie Root of Trust. Firma coraz częściej wykorzystuje Internet rzeczy (IoT) i technologię Blockchain do swojej działalności i portfela.

Genewskie Centrum Doskonałości Blockchain będzie rzekomo pomagać startupom związanym z Blockchainem, a także badać i promować nowe technologie. Ma również na celu przyspieszenie przyjęcia technologii Blockchain w sektorze publicznym i prywatnym.

Otwarcie centrum jest częścią nowego partnerstwa z Blockchain Research Institute (BRI), który ma otworzyć więcej ośrodków w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Chinach, Indiach i Afryce.

Celem globalnych centrów Blockchain jest koordynacja z biznesem, środowiskiem akademickim i innymi ośrodkami oraz dzielenie się najlepszymi praktykami i zasobami. Każde centrum będzie prawdopodobnie rozwijać własną dziedzinę wiedzy. Genewa skoncentruje się na fintechu, a centrum w Buenos Aires w Argentynie specjalizuje się w platformach służących do zwalczania fałszerstw.

W ubiegłym tygodniu WISekey ogłosił otwarcie swojego globalnego centrum Blockchain w Malezji w ramach partnerstwa z filią malezyjskich inwestycji technologicznych w holdingu Censof. Dyrektor działu Censof, Ameer bin Shaik Mydin, powiedział: “Potencjalne korzyści z Blockchain pomogą zwiększyć wydajność naszych klientów”

23 stycznia firma WISeKey ogłosiła partnerstwo oparte na zasadzie Blockchain z organizacją non-profit Race for Water Foundation, której celem jest ograniczenie zanieczyszczenia oceanów za pomocą technologii Blockchain.

WISeKey stworzy cyfrową tożsamość przechowywaną na swoim Blockchainie dla każdego plastikowego produktu wyprodukowanego przez uczestniczące firmy. Produkty zostaną następnie połączone z bezpiecznym współczynnikiem kształtu na produkcie za pomocą kodów QR i mikroprocesorów. Działania związane z recyklingiem dla każdego produktu będą śledzone i rejestrowane na Blockchainie.

Źródło obrazu: 123rf.com