Główna giełda szwajcarska SIX Swiss Exchange doda w przyszłym tygodniu do oferty pierwszy na świecie produkt giełdowy (ETP) oparty na kryptografii

 

18.11.2018

 

Wspierane przez szwajcarski startup Amun AG, pierwsze krypto-ETP będzie wyświetlane pod indeksem HODL i będzie śledzić pięć głównych kryptowalut: Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC).

Każda kryptowaluta zdobędzie określony udział w rynku, przy czym Bitcoin stanowi około połowy aktywów ETP. Reszta ma być podzielona na ułamki, z 25,4 procentami w XRP i 16,7 % w Ethereum, natomiast Bitcoin Cash i Litecoin zdobędą odpowiednio 5,2 i 3 procent rynku.

Współzałożyciel i dyrektor zarządzający Amun, Hany Rashwan, skomentował, że nadchodzące krypto-ETP jest zorganizowane w taki sposób, aby była zgodne z tą samą rygorystyczną polityką, która jest narzucona tradycyjnym platformom ETP. Według Rashwana, zapewni to dobrze uregulowane narzędzie do handlowania kryptowalutami zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych, którzy są ograniczeni przez krypto-nieprzyjazne środowiska.

Indeks będzie zarządzany przez niemiecką jednostkę indeksową zarządzającą inwestycjami, firmę Van Eck.

SIX Swiss Exchange jest czwartą co do wielkości giełdą w Europie z kapitalizacją rynkową na poziomie 1,6 biliona dolarów. W środę, 14 listopada, szef papierów wartościowych i giełd w SIX Thomas Zeeb stwierdził, że cyfrowy trading oparty na Blockchain całkowicie zastąpi konwencjonalne opcje w ciągu “około dziesięciu lat”, powołując się na duże zainteresowanie korzyściami kosztowymi technologii przez brokerów, banki, i firmy ubezpieczeniowe.

ETP reprezentują rodzaj papierów wartościowych, które są wyceniane pochodną, ​​a transakcje odbywają się w ciągu dnia na krajowej giełdzie papierów wartościowych, w oparciu o narzędzia inwestycyjne, takie jak towar, waluta, cena akcji lub stopa procentowa.

Źródło obrazu: 123rf.com