Szwajcarski Falcon Private Bank wprowadził usługę umożliwiającą dokonywanie przelewów i przechowywanie wybranych kryptowalut

 

22.01.2019

 

Bank ogłosił, że zarówno prywatni, jak i instytucjonalni inwestorzy mogą teraz bezpośrednio przenieść wybrane kryptowaluty do i z własnych portfeli Falcon, a także wymienić kryptowaluty na gotówkę.

Falcon obsługuje aktualnie cztery kryptowaluty: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin.

Falcon twierdzi, że aktywa te są “w pełni bankowalne”, a transakcje krypto będą zawarte w wyciągach bankowych, a także w dokumentach podatkowych.

Prywatny bank wspomina również o “autorskim rozwiązaniu w zakresie przechowywania”, które zapewnia bezpieczne przechowywanie zasobów cyfrowych. Usługa depozytowa Falcon została skontrolowana i zbadana przez niezależnych dostawców, podała firma. Bank oświadcza również, że jego usługa krypto jest zgodna z lokalnymi przepisami o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i znajomości klienta.

Falcon Private Bank został upoważniony do zarządzania zasobami opartymi na Blockchain w lipcu 2017 r., po uzyskaniu zgody szwajcarskiego organu nadzoru finansowego (FINMA).

Źródło obrazu: 123rf.com