Hypothekarbank Lenzburg stał się pierwszym bankiem w Szwajcarii, który dostarczył konta firmowe dla firm kryptowalutowych

 

07.06.2018

 

Podczas gdy Falcon Private Bank świadczył usługi zarządzania zasobami kryptowalutowymi od zeszłego roku, Marianne Wildi, potwierdziła, że są pierwszym bankiem w kraju, który otworzył konta firmowe dla spółek fintech typu Blockchain i krypto. Wildi powiedziała:

“Jako bank, który rozwija się technologicznie i realizuje strategię współpracy w dziedzinie fintech, jest również kwestią wiarygodności we współpracy z młodym sektorem firm kryptowalutowych i Blockchain w Szwajcarii”

Wildi zauważyła, że ​​zdawała sobie sprawę z “problemu prania pieniędzy w obszarze firm kryptowalutowych i wstępnych ofert monetarnych (ICO).” Podobno bank przeanalizował, oprócz powiadomienia Szwajcarii, również odpowiednie kwestie związane z ryzykiem i zgodnością “bardzo dokładnie”. Urząd Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) przed podjęciem decyzji o współpracy ze startupami kryptowalutowymi.

Według Wildi, Hypothekarbank Lenzburg jest podobno bardzo selektywny w przyjmowaniu nowych klientów, a ostatnio przejął tylko dwie firmy z branży krypto. Przed przyjęciem nowego klienta, bank przeprowadza rygorystyczny proces due diligence.

Szwajcarski Zug stał się globalnym centrum przemysłu kryptowalut, przyjmując “Crypto Valley”. Pomimo napływu firm krypto, restrykcyjna polityka banków wobec firm zmusiła firmy do szukania za granicą usług bankowych.

Na przykład Bank Frick of Lichtenstein nie widzi problemów z przestrzeganiem przepisów ani ryzyka dla swojej reputacji w prowadzeniu interesów ze szwajcarskimi firmami. W lutym Bank Frick wprowadził bezpośrednie transakcje inwestowania w kryptowaluty.

Księstwo Liechtensteinu stało się ważnym centrum finansowym w Europie i ma na celu odegrać kluczową rolę również w branży fintech. W marcu rząd wprowadził kompleksowe ustawodawstwo Blockchain, regulujące modele biznesowe Blockchain.