Szwajcarski startup SEBA Crypto AG pozyskał 100 milionów franków szwajcarskich (103 miliony dolarów), aby założyć bank oferujący usługi związane z kryptowalutami

 

27.09.2018

 

SEBA jest zarządzany przez byłych bankierów UBS – Guido Buehlera na stanowisku prezesa i Andreasa Amschwanda na stanowisku przewodniczącego – i planuje ubiegać się o licencję bankową oraz licencję dealera papierów wartościowych od szwajcarskiego regulatora rynku finansowego FINMA. Licencja pozwoliłaby firmie prowadzić transakcje kryptograficzne i inwestycje dla innych banków i inwestorów kwalifikowanych.

Buehler powiedział agencji Reuters, że SEBA chce stać się pomostem między tradycyjną bankowością a przemysłem kryptowalut. Założyciel zamierza również zapewnić finansowanie korporacyjne, w tym konsultacje dotyczące ofert początkowych monet (ICO) i innych usług związanych z zasobami cyfrowymi dla klientów korporacyjnych. Amschwand skomentował projekt:

W Szwajcarii zobowiązaliśmy się różnym organom w celu ustanowienia kompleksowego otoczenia regulacyjnego dla rozwoju technologii Blockchain oraz zrównoważonego, stabilnego wzrostu aktywów kryptograficznych.

SEBA planuje rozszerzyć swoją działalność na główne ośrodki finansowe, począwszy od Zurychu w 2019 r. Inwestorami, którzy finansowali SEBA, są takie firmy jak BlackRiver Asset Management i Hongkong Summer Capital, a także inne firmy ze Szwajcarii, Singapuru, Malezji, Chin i Hong Kongu.