Tajlandzki organ nadzoru rynku planuje publiczne dyskusje w celu złagodzenia przepisów, które stanowią barierę dla początkowych ofert monet ICO

 

21.12.2018

 

Tajlandia, która wydała dekret regulujący rynki kryptowalutowe w maju, ujawniła zamiar licencjonowania swojego pierwszego portalu ICO w listopadzie i samego ICO w tym miesiącu.

Teraz zasady wydawania funduszy dla fundraisingu mogą stać się mniej restrykcyjne, chociaż będą obowiązywać ograniczenia dotyczące uczestnictwa.

“Proponowana wytyczna jest próbą znalezienia większej równowagi w procesie regulacyjnym i zmniejszenia przeszkód regulacyjnych, przy jednoczesnym uwzględnieniu zarządzania ryzykiem i ochrony inwestorów”

Sekretarz generalny Tajlandzkiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powiedział:

“Proponowane kryteria mogą nie zostać w pełni zakończone, ale jest to punkt wyjścia dla firm do odpowiedniego postępowania”

Plany są bardzo kłopotliwe dla branży ICO na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych organy regulacyjne ograniczyły przestrzeganie prawa w ostatnich miesiącach, w zeszłym miesiącu nakładając kary na kilka znanych firm kryptowalutowych za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Źródło obrazu: 123rf.com