Stock Exchange of Thailand (SET) planuje utworzyć regulowaną cyfrową giełdę aktywów

 

21.01.2019

 

Powołując się na wiceprezes zarządu gubernatorów SET, Pattera Dilokrungthirapop, a także przewodniczącego Stowarzyszenia Spółek Papierów Wartościowych, nowy raport ujawnił, że krajowa giełda planuje ubiegać się w tym roku o licencję na eksploatację aktywów cyfrowych od Ministerstwa Finansów.

Zgodnie z planem firmy zrzeszone w SET będą mogły ubiegać się o status brokerów i dealerów w celu handlu na nowej cyfrowej giełdzie aktywów.

Jako przedstawiciel branży papierów wartościowych, Dilokrungthirapop podkreślił, że istnieje wiele firm oferujących papiery wartościowe, które są zainteresowane działalnością brokera i dealera z aktywami cyfrowymi jako klasą, ale niekoniecznie zamierzają wejść na rynki kryptowalut.

Dilokrungthirapop stwierdził ponadto:

Firmy oferujące papiery wartościowe oczekują obecnie na złożenie przez SET wniosku o licencję. Wraz ze zwiększonym zrozumieniem tej klasy aktywów przez inwestorów, zwiększy się także ich wartość.

Jirayut Srupsrisopa, dyrektor tajskiej giełdy krypto Bitkub, zauważył, że cyfrowa giełda aktywów SET będzie miała tę zaletę, że wykorzysta już istniejące zaufanie i kapitał giełdy. Giełda Bitkub wyraziła również zainteresowanie partnerstwem z SET dla swojego przedsięwzięcia z zakresu cyfrowych aktywów.

Źródło obrazu: 123rf.com