Tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ujawniła liczbę wniosków, które otrzymała od firm, które chcą obsługiwać początkowe oferty ICO w tym kraju. Jednak co najmniej jedna firma wydaje token bez uzyskania zgody

 

27.08.2018

 

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), główny regulator kryptowalutowy w kraju, ujawniła liczbę firm, które złożyły wnioski o prowadzenie portali oferujących początkowe oferty (ICO) w kraju.

Tajlandia aktualizuje ICO Licensing Progress, ostrzega firmę wydającą token bez licencji, Praopon Senanarong, asystent sekretarza tajlandzkiej komisji SEC, powiedziała, że ​​regulator przegląda sześć aplikacji dla portali ICO, które mają zostać zatwierdzone w czwarty kwartał tego roku. Ponadto 12 innych portali jest zainteresowanych, ale nie złożyło oficjalnego wniosku o wydanie licencji.

SEC wydał w zeszłym tygodniu publiczne ostrzeżenie na temat DB Hold Plc, w którym żądano inwestycji w akcje i tokena bez zgody na prowadzenie działalności. Po zbadaniu sprawy SEC uznała, że ​​firma pozyskuje inwestorów za pośrednictwem mediów społecznościowych na akcje firmowe i tokeny ICO w wysokości 500 milionów bahtów.

Tajlandia ostrzega przed ICO

Podkreślając, że DB Hold Plc nie jest upoważniony do wydawania tokenów, SEC twierdzi, że nakazała firmie zaprzestanie wszelkich działań związanych z wydaniem tokena. Ponadto regulator ponownie stwierdza, że ​​żadna firma nie otrzymała zgody na wydanie nowych tokenów. Firmy, które uruchomiły swoje tokeny przed przyjęciem przepisów dotyczących  kryptowalut, są zwolnione z obowiązku ubiegania się o licencję.

Jmart Plc jest pierwszą firmą notowaną na giełdzie w Tajlandii, która wystawiła token. Firma wydała Jfincoin za pośrednictwem swojej spółki zależnej Jventures Plc. Pomimo dużego wysiłku, wartość monety spadła z 6,60 bahtów (~ 0,20 $) w lutym do około 1,70 bahta (~ 0,05 $) w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia.

Firma opracowała teraz nowy plan. Jmart prosi o pozwolenie od Banku Tajlandii i Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, aby używał Jfincoin do płatności w sklepach, zaczynając od własnych sklepów Jmart. Jeśli zostanie zatwierdzona, ta moneta będzie pierwszym tokenem prawnym, który może być wykorzystywany do płatności w kraj.