Oczekuje się, że tajlandzki regulator finansowy zatwierdzi pięć projektów ICO po wejściu nowych regulacji w tym miesiącu z 50 projektów ICO

 

14.06.2018

 

Tajlandia spodziewa się zatwierdzić pięć projektów ICO spośród 50. Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma zatwierdzić pięć projektów oferujących ICO, gdy zacznie obowiązywać prawo regulujące kryptowalut i ICO, zgodnie z Bangkok Post. Komisja zatwierdziła odpowiednie regulacje na początku tego tygodnia i spodziewa się, że do końca miesiąca staną się prawem.

Podczas gdy SEC nie ujawnił, które projekty ICO zostaną zatwierdzone,  Thawatchai Kiatkwankul, dyrektor ds. Finansów korporacyjnych w departamencie kapitałowym, został zacytowany przez serwis informacyjny:

Z 50 projektów ICO, które spodziewają się pozyskać fundusze z tajlandzkiego rynku kapitałowego, pięć jest gotowych jako pierwsze projekty pilotażowe.

Ogłoszenie jest kontynuacją dwóch ostatnio uruchomionych ICO w Tajlandii: Jfin Coin autorstwa Jaya Mart Plca, J Ventures Limited i tokenów ZMN autorstwa Zmine Holdings.

Nowe ICO oczekiwane w Q3

Zanim prawo zacznie obowiązywać, regulator zwolnił wszystkie nowe ICO. Jednak “Wcześniej dźwignie firmy są nadal w stanie dokonywać transakcji jak zwykle, ponieważ prawo nie stosuje się z mocą wsteczną” – wyjaśnił Krungthep Turakij.

Tipuda Thavaramara, zastępca sekretarza generalnego Tajlandzkiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, odpowiedzialna za politykę i grupy Corporate Finance, powiedziała w tym tygodniu, że wydawca ICO musi najpierw uzyskać zgodę od portalu ICO, na który chce być notowany, jak powiedział Prachachat Turakij. Portale ICO będą działać jako doradcy finansowi dla emitentów, dbając o przestrzeganie wszystkich zasad “know-your-customer” (KYC). Po uzyskaniu zgody od portalu ICO, SEC zajmie około dwóch miesięcy na dokonanie przeglądu ICO przed zatwierdzeniem.

Firmy, które chcą wystawiać tokeny, muszą spełniać szereg kryteriów określonych przez SEC. Na początek muszą mieć kapitał rejestrowy w wysokości co najmniej 5 milionów bahtów (~ 156 625 dolarów).

Inwestorzy detaliczni mogą zainwestować maksymalnie 300 000 bahtów (~ 9 343 dolarów) na projekt ICO lub nie więcej niż 70% łącznej wartości oferowanych tokenów.

Tajne plany SEC dla ICO

Thawatchai Kiatkwankul dodał, że w przyszłości Komisja “przygotowuje się do rozszerzenia i połączenia swojej jednostki ds. Rejestracji ICO z pierwotnymi ofertami publicznymi (IPO)” – przekazał Bangkok Post. Powołując się, że projekty ICO mają potencjał wzrostu, zauważył także, że SEC będzie współpracować z siedzibami ICO, aby sprawdzić potencjalne oszustwa.

Przepisy i regulacje dotyczące inwestycji i transakcji dotyczących aktywów cyfrowych mogą zostać złagodzone, biorąc pod uwagę, że uczestnicy rynku są bardziej wykształceni w zakresie inwestycji w aktywa cyfrowe, a konkurencja krajowa jest porównywalna z innymi rynkami aktywów cyfrowych.