Giełda Papierów Wartościowych w Tajlandii (SET) planuje wdrożyć swoją platformę aktywów cyfrowych w 2020 r

 

15.03.2019

 

Po ostatnich raportach, które rzekomo ujawniają plany, SET potwierdził, że zbuduje platformę aktywów cyfrowych w ramach trzyletniego planu strategicznego od 2019 r., do 2021 r.

W ogłoszeniu tajska giełda stwierdziła, że ​​lokalny rynek kapitałowy przeżyje transformację w erę cyfrową w dwóch obszarach.

Pierwszym polem będzie pełna cyfryzacja infrastruktury rynku kapitałowego w celu zapewnienia operacji bez dokumentów papierowych. Drugim kierunkiem będzie zbudowanie nowego ekosystemu, który będzie wspierał zasoby cyfrowe w celu stworzenia nowych możliwości i przekształcenia krajobrazu inwestycyjnego.

Pakorn Peetathawatchai stwierdził, że giełda jest gotowa do stworzenia nowego ekosystemu zasobów cyfrowych, dodając, że taka inicjatywa będzie punktem zwrotnym, który przeniesie tajski rynek kapitałowy na wyższy poziom.

Plany SET dotyczące uruchomienia regulowanej wymiany aktywów cyfrowych zostały po raz pierwszy zgłoszone w styczniu, a wiceprzewodnicząca rady nadzorczej SET Pattera Dilokrungthirapop ujawniła, że ​​krajowa giełda planuje ubiegać się o licencję na obsługę aktywów cyfrowych od krajowego ministerstwa finansów w 2019 r.

Zgodnie z planami SET, firmy giełdowe będące członkami giełdy będą mogły ubiegać się o status brokerów i dealerów w celu wymiany na nowej giełdzie aktywów cyfrowych.

Niedawno tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła pierwszy portal skoncentrowany na oferowaniu ICO, który pozwala na przegląd ICO, a także przeprowadzanie due diligence, potwierdzanie kodów źródłowych inteligentnej umowy i przeprowadzanie procedur Know Your Customer.

W lutym główna szwajcarska giełda papierów wartościowych SIX Swiss Exchange ogłosiła, że ​​w drugiej połowie tego roku przetestuje integrację Blockchaina z nadchodzącą równoległą platformą handlu cyfrowego SDX.