Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podobno chce zatwierdzić pierwszy w tym kraju ICO jeszcze w tym miesiącu

 

09.11.2018

 

Tajlandzki SEC spodziewa się zatwierdzić pierwszy w tym kraju portal ICO w tym miesiącu, a pierwszy ICO w przyszłym miesiącu. Sekretarz generalny Sekretariatu Tajlandii, powiedział:

“Oczekuje się, że co najmniej jeden portal ICO uzyska aprobatę do końca listopada. Proces zatwierdzania ICO rozpocznie się w grudniu”

Jego rolą jest zbadanie celu uruchomienia ICO i planów biznesowych firm planujących te oferty.

“Zgodnie z tajlandzkim rozporządzeniem o kryptowalutach, ICO muszą zostać sprawdzone przez portal ICO przed uzyskaniem zgody od organu regulacyjnego.

Rapee dodał, że kluczem do zatwierdzenia ICO jest dostarczenie inwestorom jasnych i łatwych do zrozumienia informacji. Obecnie pozyskiwanie funduszy za pośrednictwem ICO jest nadal nielegalne. Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd opublikowała kilka ostrzeżeń przed nieautoryzowanymi tokenami.

Wszystkie procesy wydawania licencji do pięciu operatorów wymiany zasobów cyfrowych zostały przedstawione ministrowi finansów.

Zgodnie ze stroną internetową Tajlandii SEC, sześć giełd uzyskało tymczasową zgodę na prowadzenie działalności w tym kraju, podczas gdy ich wnioski są rozpatrywane.

Obecnie Monety Th. jest jedyną firmą, która została tymczasowo zatwierdzona do działania jako giełda kryptowalut.

J Ventures Ltd., spółka zależna od Jaymart Plc., Realizuje różne projekty związane ze swoim tokenem jfincoin. Jaymart Plc. jest notowana na giełdzie w Tajlandii. Firma działa w sektorze handlu hurtowego i detalicznego telefonami komórkowymi i akcesoriami technologicznymi.

Źródło obrazu: 123rf.com