Grupa tradycyjnych firm maklerskich w Tajlandii planuje wspólnie uruchomić nową giełdę kryptowalut

 

02.07.2018

 

Bangkok – Stowarzyszenie Firm Papierów Wartościowych (ACE) – organu reprezentującego krajowe firmy zajmujące się obrotem papierami wartościowymi oświadczył, że prowadzi rozmowy z organami regulacyjnymi w sprawie zezwolenia firmom finansowym na oferowanie usług wymiany kryptowalut.

Ponadto przewodniczący stowarzyszenia, Pattera Dilokrungthirapop, powiedział w artykule, że co najmniej kilka firm papierów wartościowych składa wniosek rejestracyjny w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w ramach przygotowań do wprowadzenia giełdy kryptowalutnej.

Dilokrungthirapop wyjaśnił, że skoro tradycyjne firmy finansowe muszą wprowadzać nowe systemy w celu ochrony aktywów inwestorów i utrzymywać te aktywa oddzielnie od siebie, mogą lepiej połączyć się w jedną platformę, aby “zmniejszyć koszty operacyjne i współpracować nad dzieleniem się innowacyjnymi technologiami”

ACE twierdzi, że ruch ten nastąpił w czasie, gdy jego firmy członkowskie wykazywały rosnące zainteresowanie wkraczaniem do firm kryptowalutowych, takich jak oferowanie handlu i ułatwianie wstępnych ofert ICO.

Jak informowaliśmy wcześniej, Tajlandia uchwaliła ramy regulacyjne dla kryptowalut w maju, która jest obecnie w oczekiwaniu na publikację w gazecie, zanim stanie się prawem.

Zgodnie z nowymi zasadami każdy podmiot prowadzący transakcje wymiany kryptowalutnej lub wstępnej oferty ICO w Tajlandii musi być zarejestrowany i zatwierdzony przez SEC.