Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) twierdzi, że zaobserwował wzrost zainteresowania licencjami na prowadzenie ofert początkowych ICO po ogłoszeniu przez Ministerstwo Finansów wprowadzenia przepisów ICO

 

09.08.2018

 

Sekretarz generalny SEC, Rapee Sucharitakul, powiedział, że prawie 50 projektów ICO wyraziło zainteresowanie uzyskaniem certyfikatu, ale nie jest jasne, czy wszystkie z nich otrzymają odpowiednie poświadczenia do pozyskania funduszy.

Rapee dodał, że trzy z pięciu portali ICO zainteresowanych ubieganiem się o licencje złożyły już odpowiednie dokumenty w SEC. Ponadto do autoryzacji zgłosiło się również około 20 firm, które chcą działać jako giełdy aktywów cyfrowych. Rapee powiedział:

“Wiele firm zainteresowanych otwarciem cyfrowych giełd aktywów twierdziło, że aktywa cyfrowe i handel kryptowalutami na rynku tajskim są dość aktywne”

Tajski SEC zauważa wzrost zainteresowania licencjami ICO

Proces autoryzacji trwa do pięciu miesięcy od momentu złożenia wniosku do SEC. Następnie Ministerstwo ma 60 dni na podjęcie decyzji o zatwierdzeniu licencji. Firmy korzystające z zasobów cyfrowych, które chcą uzyskać zgodę, muszą mieć siedzibę w Tajlandii, opłacić zarejestrowany kapitał i mieć dobry stan finansowy.

Tajlandia wykazała pozytywne podejście do kryptowalut i regulacji Blockchain. Bank Tajlandii zezwolił lokalnym bankom na założenie w ubiegłym tygodniu filii do obsługi kryptowalut. Tajskie banki mogą teraz wydawać tokeny cyfrowe, udostępniać usługi brokerów kryptowalutowych, prowadzić firmy związane z kryptowalutami i inwestować w kryptowaluty za pośrednictwem podmiotów zależnych.

W lipcu stowarzyszenie Thai Bond Market Association (TBMA) ogłosiło, że wdroży rozwiązanie oparte na technologii Blockchain na swojej platformie usług rejestracyjnych, aby zapewnić szybszą emisję certyfikatówa co za tym idzie, zwiększyć płynność rynku wtórnego. Platforma podobno skróci czas emisji obligacji z obecnych 7-15 dni do 3-4 dni.