Wicepremier Tajlandii Wissanu Krea-ngam wezwał do wprowadzenia dodatkowych regulacji dotyczących kryptowalut

 

08.11.2018

 

Podczas gdy Tajlandia wprowadziła ramy regulacyjne dla kryptowalut na początku tego roku, Krea-ngam wezwał do wprowadzenia nowych środków zarówno w kraju, jak i za granicą, aby nadążyć za nowymi taktykami i zagrożeniami dla bezpieczeństwa konsumentów.

Przemawiając na Szczycie Finansowym ds. Zwalczania Terroryzmu, Krea-ngam powiedział, że eksperci nie powinni być zadowoleni z aktualnych protokołów bezpieczeństwa, aby nie pozostawać w tyle za przestępcami wykorzystującymi kryptowaluty do finansowania terroryzmu lub prania brudnych pieniędzy. Zwrócił także uwagę na wyzwania bezpieczeństwa związane z anonimowym charakterem niektórych zasobów cyfrowych.

“Ustawy muszą zostać zmienione w przyszłości, abyśmy mogli lepiej nadążać za zmianami technologicznymi” – powiedział Krea-ngam.

Oprócz stworzenia jasnych ram prawnych dla biznesu krypto Tajlandia zezwoliła również swoim instytucjom finansowym na wejście do branży, aczkolwiek z pewnymi ograniczeniami. W sierpniu Bank of Thailand (BoT) zezwolił lokalnym bankom na założenie spółek zależnych zajmujących się działalnością kryptowalutową.

Podczas gdy tajlandzkie banki mogą wydawać tokeny cyfrowe, dostarczać usługi brokerskie, prowadzić firmy kryptowalutowe i inwestować w kryptowaluty za pośrednictwem spółek zależnych, BoT potwierdził, że wszystkie banki i inne instytucje finansowe wciąż mają zakaz bezpośredniego zajmowania się kryptowalutami.

Tajlandia przyjęła również technologię Blockchain, która leży u podstaw kryptowalut. W październiku tajlandzkie Ministerstwo Przemysłu zaczęło przeprowadzać studia wykonalności dla wdrożenia Blockchainu w rolnictwie, finansowaniu handlu i prawach autorskich. Urzędnik z Tajlandzkiego Biura ds. Polityki Handlowej i Strategii (TPSO), Pimchanok Vonkorpon powiedział, że badania będą się również odnosić do przetwarzania cyfrowych identyfikatorów, zarządzania rejestracją IP i bezpieczeństwa, wraz z inteligentnymi umowami.

Wczoraj tajski urząd skarbowy ogłosił, że planuje śledzić podatki za pomocą technologii Blockchain i uczenia maszynowego. Dyrektor generalny Urzędu Skarbowego Ekniti Nitithanprapas powiedziała, że Blockchain będzie wykorzystywany do sprawdzania ważności zapłaconych podatków i przyspieszenia procesu zwrotu podatku. Powiedział, że uczenie maszynowe zapewni większą przejrzystość procesu i pozwoli departamentowi skuteczniej wykrywać oszustwa podatkowe.

Źródło obrazu: 123rf.com