Tajskie Ministerstwo Handlu zaczęło badać zastosowanie Blockchaina w prawach autorskich, rolnictwie i handlu

 

10.10.2018

 

Tajski urzędnik z Biura ds. Polityki Handlowej i Strategii Tajlandii (TPSO), poinformował Bangkok Post, że badanie prowadzone jest przy pomocy brytyjskiej ambasady w Bangkoku. Zgodnie z artykułem ministerstwo chce dowiedzieć się, czy zdecentralizowane rozwiązania mogą zwiększyć konkurencyjność i wiarygodność kraju, zwłaszcza w odniesieniu do małych przedsiębiorstw.

Vonkorpon dodał, że zastosowanie Blockchaina będzie również dotyczyć przetwarzania cyfrowych identyfikatorów, zarządzania rejestracją IP i bezpieczeństwa, wraz z inteligentnymi umowami.

TPSO chce także tworzyć ramy prawne, aby zastosować technologię w branży eksportu ryżu.

Według gazety rolnicy poinformowali Ministerstwo, że procedura wysyłania ich produktów za granicę może trwać od 15 do 20 dni, przy udziale co najmniej siedmiu agencji rządowych. Oczekuje się, że rozwiązanie Blockchain zredukuje czas poświęcony na eksport do trzech dni i zwiększy zaufanie na wszystkich poziomach.

Blockchain staje się popularnym rozwiązaniem do śledzenia towarów żywnościowych. Niedawno firma IBM uruchomiła sieć Food Trust o strukturze Blockchain, do której dołączyli gigantyczni detaliści, tacy jak amerykański Walmart i francuski Carrefour. Rozwiązanie pomaga śledzić żywność od rolnika do półek sklepowych, a także ułatwia identyfikację produktów, na które skarżyli się klienci.

Tajlandzki sektor finansowy aktywnie bada tą technologię. Thai Bond Market Association (TBMA) również wyraziło zainteresowanie wykorzystaniem technologii Blockchain. Organizacja utworzyła nową platformę usług rejestracyjnych, aby zapewnić szybsze wydawanie certyfikatów obligacji. Zgodnie z raportem zdecentralizowane rozwiązanie może pomóc skrócić czas emisji obligacji z 7-15 dni do 3-4 dni.

We wrześniu czwarty pod względem wielkości bank Tajlandii, Kasikornbank, współpracował z Visa B2B Connect, aby zapewnić swoim klientom rozwiązania typu Blockchain dla płatności transgranicznych.

Źródło obrazu: via 123rf.com