Obywatel Tajwanu podejrzany o kradzież elektryczności o wartości ponad 3 mln USD spożytkowanej na wydobycie BTC i ETH został aresztowany

 

28.12.2018

 

Podejrzany Tajwańczyk został oskarżony o kradzież elektryczności, aby z powodzeniem wydobywać kryptowaluty o wartości ponad 100 milionów yuanów (około 14,5 miliona USD). Uważa się, że użył on co najmniej 17 różnych lokali użytkowych, aby otworzyć tam sklepy z zabawkami lub kafejki internetowe w celu kopania kryptowalut.

Mężczyzna zatrudnił elektryków, aby przeprogramowali lokale w taki sposób, aby uniknąć pomiaru energii elektrycznej i wykrycia skradzionej mocy. Państwowy dostawca energii, Taiwan Power Company, zauważył nieprawidłowości w zasilaniu, co skłoniło policję do przeprowadzenia dochodzenia.

Wang Zhicheng, zastępca szefa czwartej brygady tajnego Kryminalnego Biura Śledczego, powiedział:

Podejrzani rekrutowali elektryków, którzy zdołali włamać się do zapieczętowanych liczników, aby dodać prywatne linie do korzystania z energii elektrycznej za darmo.

Podejrzenia kradzieży mocy w celu wydobycia kryptowalut nie są bezprecedensowe; w październiku obywatel północnej prowincji Shanxi w Chinach został skazany na trzy i pół roku więzienia za rzekomą kradzież energii ze stacji kolejowej w celu zasilenia jego operacji wydobycia BTC.