Tajwańska Komisja Nadzoru Finansowego (FSC) ustanowi nowy mechanizm pozyskiwania funduszy oparty na ofercie tokenów zabezpieczających (STO)

 

04.03.2019

 

FSC, niezależna agencja rządowa, ujawniła plany przyjęcia mechanizmu zbierania funduszy związanego z STO. Sympozjum, którego celem jest wysłuchanie opinii praktyków branży w tej kwestii, planowane jest na koniec kwietnia bieżącego roku, z planami sformułowania odpowiednich standardów i norm emisji do końca czerwca 2019 roku.

Gu Lixiong, przewodniczący FSC Tajwanu, podkreślił, że mogą istnieć różne giełdy dla STO, nie ograniczając się do istniejących giełd papierów wartościowych. Dodał także:

“STO to wschodzący produkt następnej generacji rynków kapitałowych, który może wpłynąć na popularność nowych kreatywnych zespołów Tajwanu na rynku międzynarodowym w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat”

Tajwański regulator finansowy ujawnił już plany, by do czerwca 2019 r., przedstawić zarys oficjalnych przepisów dotyczących ofert monetarnych, odwracając politykę z 2017 r.

Źródło obrazu: 123rf.com