Terry Duffy, prezes wiodącego amerykańskiego rynku instrumentów pochodnych CME Group, powiedział Business Insider w poniedziałek, 25 marca, że ​​skończona kwota Bitcoin jest wyzwaniem dla regulatorów

 

26.03.2019

 

Zdaniem Duffy, niemożność uruchomienia BTC w przypadku deficytu stanowi wyzwanie dla regulacji. Dalej wyjaśnił:

Rządy nie mogą biec, dopóki nie będą miały deficytu. Próbuję zrozumieć, dlaczego nie chcą powiedzieć:„ Brzmi dobrze dla mnie, ponieważ chcę być odpowiedzialny i uruchomić wszystko na zasadzie równomierności, nie mogę pożyczyć od nikogo”

Dlatego też, według Duffy’ego, główny punkt sprzedaży większości kryptowalut, ograniczona podaż, stanowi przeszkodę dla ich dalszego przyjmowania przez podmioty państwowe. Dodał ponadto, że organy regulacyjne nadal obawiają się kryptowalut, ponieważ nadal są stosunkowo nowym instrumentem finansowym:

„Wierzę, że regulatorzy są teraz trochę ostrożni, jeśli chodzi o zatwierdzanie czegokolwiek w odniesieniu do krypto. Będziesz musiał mieć ofertę, którą regulatorzy będą musieli zatwierdzić, czując przy tym konfort. I myślę, że to trudne czuć się komfortowo z czymś tak nowym jak to”

Co więcej, Duffy uważa, że ​​stablecoiny powiązane z dolarem amerykańskim lub euro zyskają większą trakcję, ponieważ mają pewne cechy tradycyjnych pieniędzy.

Duffy powtórzył w ten sposób swoje stanowisko z lutowego wywiadu z Bloombergiem, kiedy powiedział, że główne banki komercyjne raczej nie będą angażować się w rynek, chyba że rządy na całym świecie zaczną przyjmować kryptowaluty.

Wielu ekspertów finansowych wybiera stablecoiny jako najlepszy przypadek kryptowalut. Na przykład bliźniacy Winklevoss, którzy wcześniej uruchomili własnego stablecoina wspieranego przez dolara, dolara Gemini (GUSD), uważają, że stablecoiny i tokeny to przyszłość innowacji.

Źródło obrazu: 123rf.com