Kanadyjska firma medialna i informacyjna “Thomson Reuters” będzie teraz śledzić 100 najlepszych walut przy pomocy swoich narzędzi danych. Niezbędne dane zostaną dostarczone za pośrednictwem partnerstwa z MarketPsych Data LLC

 

14.06.2018

 

W marcu Thomson Reuters dodał dane o Bitcoinie do swoich indeksów MarketPsych (TRMI), uzyskując dane poprzez skanowanie ponad 400 serwisów informacyjnych i multimedialnych związanych z kryptowalutami.

Nowy pakiet Sentymentu Kryptowalutowego TMRI (TRMI 3.1) będzie monitorował ponad 2000 serwisów informacyjnych i 800 serwisów społecznościowych na 43 sentymenty 100 najpopularniejszych kryptowalut. W komunikacie prasowym zaznaczono, że TRMI 3.1 użyje narzędzi wizualizacyjnych i wyników badań ilościowych, aby pomóc przedsiębiorcom w rozróżnieniu istotnych tematów.

W kwietniu ankieta Thomson Reuters wykazała, że ​​jedna na pięć firm finansowych w swojej próbie wyraziła zainteresowanie kryptowalutą, ustalając, że szacunkowo 56 zaoferuje kryptowalutę do października.

Pradeep Menon, Dyrektor Zarządzający i Globalny Dyrektor ds. Inwestycji i Doradztwa w Thomson Reuters, powiedział, że przejście do kryptowalut w sektorze finansowym spowodowało wydanie nowej wersji:

“Dodanie strumienia opinii skoncentrowanego na kryptowalutach do naszego zestawu rozwiązań z różnymi zasobami umożliwiło nam dostarczenie naszym klientom nieocenionych wglądów, które mogą pomóc im w podejmowaniu strategicznych decyzji inwestycyjnych”

Informacja prasowa mówi, że Thomson Reuters wprowadził w tym roku transakcje kryptowalutowe na Thomson Reuters REDI, wspierając handel kontraktami typu CBOE i CME Group Bitcoin.

W marcu, Tom Lee stworzył inny rodzaj urządzenia do kryptowalut – Bitcoin Misery Index – który mierzy, w jaki sposób “nieszczęśliwi” posiadacze Bitcoinów bazują na aktualnych cenach.