Inwestor miliardera i znany “Byk” Bitcoinowy Tim Draper twierdził, że za pięć lat tylko przestępcy będą używać fiata, ponieważ krypto staje się powszechne. Draper przedstawił swoje roszczenia w wywiadzie dla amerykańskiego kanału telewizyjnego z wiadomościami finansowymi Fox Business

 

19.02.2019

 

Powtarzając swoje wcześniejsze oświadczenia, przewidując, że pieniądz stanie się śmieszny i przestarzały w ciągu pięciu lat, Draper opracował swoją prognozę, stwierdzając, że nikt oprócz przestępców nie będzie używał gotówki, ponieważ przestępcy używający krypto mogą być śledzeni przez Blockchain. Powiedział:

“Przestępcy nadal będą chcieli działać z gotówką, ponieważ łapią każdego, kto próbuje użyć Bitcoina”

W sierpniu 2018 r., agent amerykańskiej agencji ds. Walki z narkotykami (DEA) powiedział, że woli ludzi, którzy używają kryptowalut, ponieważ Blockchain dostarcza narzędzia do identyfikowania przestępców.

W wywiadzie Draper powiedział także, że jego pieniądze w banku są mniej bezpieczne niż jego pieniądze w Bitcoinie. “Mój bank jest ciągle pod atakiem hakerskim”, oświadczył Draper, dodając, że do tej pory nikt nie zdołał zhackować Blockchainu Bitcoina.

Twierdząc, że jego Bitcoin jest bezpieczniejszy od dolara, miliarder Bitcoina z wymianą złota, argumentując, że nie ma sensu cofać się w czasie, ponieważ przyszłość dotyczy BTC i innych kryptowalut.

Zapytany, ile krypto trzyma, Draper dostarczył krótką odpowiedź: “Dużo”

Niedawne oświadczenie Drapera odzwierciedla stanowisko młodego milionera Bitcoin, Jeremy’ego Gardnera, który powiedział, że istniejący system finansowy jest znacznie bardziej winien za takie rzeczy jak terroryzm i przestępstwa, niż być może kiedyś technologia Blockchain.

W listopadzie ubiegłego roku Tim Draper potwierdził swoją prognozę Bitcoina z kwietnia 2018 r., twierdząc że do 2022 r. Największa kryptowaluta będzie warta aż 250 tys., dolarów.

Źródło obrazu: 123rf.com