Znacząca korekta cenowa Bitcoina zaowocowała kilkoma nowymi prognozami na najbliższe lata, z najnowszymi wynikami od potentata inwestycyjnego Tima Drapera, który prognozował aż 250 tysięcy dolarów do 2022 roku podczas przemówienia

 

16.04.2018

 

Przemawiając podczas imprezy Blockchain zorganizowanej przez jego własny uniwersytet Draper University w San Mateo w Kalifornii, słynny znawca Bitcoina i inwestor wysokiego ryzyka powiedział publiczności, aby “uwierzyli”, że niebotyczne prognozy się spełnią.

“Myślę, że do 2022 roku 250 tys., dolarów za Bitcoina to realna cena”, powiedział, zaglądając do tego, co opisał jako “kryształową kulę” i kontynuując:

“Wierz mi, to się wydarzy – będą myśleć, że jesteś szalony, ale uwierz w to, to się dzieje, to będzie niesamowite!”

Podczas gdy publiczność wydawała się reagować bez entuzjazmu, słowa Drapera mogą się jeszcze sprawdzić na rynkach BTC. W 2014 roku, kiedy cena była niższa niż 320 dolarów za Bitcoina, inwestor prawidłowo przewidział, że w 2017 roku cena przekroczy 10 tys., dolarów.

Syn Drapera, Adam, również inwestor wysokiego ryzyka, nazwał go “legendą” za publiczne wystąpienie z przywidywano ceną 250 tys., dolarów za jednostkę.

W tym tygodniu pojawiła się również prognoza cenowa od współzałożyciela Fundstrat Global Advisors, Toma Lee, który w czwartek powiedział, że jest “przekonany”, że Bitcoin osiągnie 25 tys., dolarów przed końcem roku, co przewidywał wcześniej. Prognozy Toma Lee jak do tej pory nie zawiodły ani razu.