Tim Draper udzielił prezydentowi Argentyny rady w celu zalegalizowania Bitcoina, który poprawiłby sytuację gospodarczą w kraju

 

26.03.2019

 

Amerykański inwestor podobno spotkał się z prezydentem Argentyny Mauricio Macri 20 marca, aby omówić perspektywy gospodarcze kraju Ameryki Łacińskiej.

Podczas spotkania Draper mówił o potencjale nowych technologii, takich jak Blockchain i krypto, w celu poprawy głównych problemów w gospodarce Argentyny, w tym dewaluacji argentyńskiego peso (ARS), a także związanego z tym systemu.

„Mówiliśmy o Bitcoinie i dewaluacji peso, i zaproponowałem zakład: jeśli peso byłoby wyceniane więcej niż Bitcoin, podwoiłbym moją inwestycję, którą zarabiałem dla kraju. Ale jeśli Bitcoin zyskał wyższą stopę niż peso, musieliby zadeklarować ją jako walutę narodową, co byłoby doskonałą decyzją”

Po spotkaniu Draper wyjaśnił swoje pro-kryptowalutowe stanowisko w wywiadzie dla Marii Julieta Rumi, zauważając, że wierzy, że Bitcoin i Blockchain są nawet większą rewolucją niż Internet. Draper stwierdził, że teraz jest dobry moment na przyjęcie technologii w Argentynie, argumentując, że zapewni to kompletne zmiany w systemach bankowych, handlowych i finansowych.

W wywiadzie Draper powtórzył również swoje uparte stanowisko w sprawie Bitcoinów, przewidując, że Bitcoin będzie wart 250 tys., dolaów między 2022 a 2023 rokiem i będzie stanowił 5% globalnego udziału we wszystkich rynkach. Wyjaśnił, że jak tylko ludzie będą mogli łatwo używać BTC, tak jak peso lub dolary, wybiorą Bitcoina, ponieważ jest on „zdecentralizowany i otwarty, bez kontroli”

W lutym Draper twierdził, że za pięć lat fiaty będą wykorzystywane wyłącznie przez przestępców.

Tymczasem Argentyna jest ostatnio przyjazna w przyjmowaniu nowych rozwiązań w przestrzeni Blockchaina i krypto. Na początku marca rząd Argentyny zgodził się na współinwestowanie w projekty Blockchain wspierane przez Binance Labs i latynoamerykańską giełdę krypto LatamEx. Binance CEO Changpeng Zhao zasugerował również ustanowienie nowej giełdy fiat-to-crypto w Argentynie.

W lutym Argentyna uregulowała umowę eksportową na Bitcoina, sprzedając pestycydy i produkty do fumigacji o wartości 7.100 USD do Paragwaju. Zakup został opłacony w Bitcoinie, a następnie zamieniony na argentyńskie peso w celu rozliczenia kont z eksporterem.

Źródło obrazu: 123rf.com