Tom Lee, twierdzi, że kryptowaluty “mogą zakończyć rok jeszcze wyżej”, powołując się na korelację między nimi a rynkami wschodzącymi

 

27.08.2018

 

Szef działu badań w Fundstrat Global Advisors powiedział, że “nadal uważa, że ​​jest to możliwe”, że cena Bitcoina może wzrosnąć nawet do 25 tys., dolarów jeszcze w tym roku. Lee oparł to założenie na relacji między ceną BTC a funduszem wymiany walut BlackRock iShares MSCI Emerging Markets (ETF), który śledzi duże i średnie przedsiębiorstwa na rynkach wschodzących.

Ważna korelacja, według Lee, polega na tym, że oba rynki przebiegają nieco równolegle do siebie, z których oba mają “naprawdę istotne szczytowe” na początku 2018 r., a także oba były w tendencji spadkowej odtąd.

Tom Lee: Korelacja pomiędzy BTC a rynkami wschodzącymi jest oznaką zbliżającego się odwrócenia tendencji

Według Lee niedawna działalność handlowa pokazuje, że fundusze hedgingowe przestały kupować fundusze związane z rynkami wschodzącymi z powodu ryzyka wyprzedaży rynkowej, co z kolei prowadzi do zmniejszenia zakupów BTC.

Jak uważa Lee, zmiana kierunku na rynkach wschodzących sygnalizuje podobną zmianę w tendencji Bitcoina:

“Dopóki rynki wschodzące nie zaczną zmieniać kursu, myślę, że w pewnym sensie korelacja się utrzyma”

W wywiadzie Lee zwrócił uwagę, że fala się zmienia zarówno dla BTC, jak i rynków wschodzących, zwłaszcza jeśli amerykańska Rezerwa Federalna spowalnia podwyżki stóp procentowych.

Na początku lipca Lee wyraził swoje stanowisko, że Bitcoin może osiągnąć od 22 tys., do 25 tys., dolarów do końca 2018 roku.

Wcześniej w tym miesiącu Tom Lee powiedział, że Bitcoin nie może być uznany za “zepsuty” tak długo, jak utrzymuje obecny poziom ceny i zmienności.