Analityk Tom Lee, powiedział, że jest mile zaskoczony ostatnią stabilnością BTC

 

01.11.2018

 

Lee wyraził zaskoczenie na niedawne zachowanie Bitcoina, biorąc pod uwagę niedawny 9-procentowy spadek na rynkach akcji. Lee powiedział, że spodziewa się, że zmienność BTC powinna być znacznie wyższa w oparciu o to jak mały jest Bitcoin pod względem kapitalizacji rynkowej.

Zapytany, czy obecny okres stabilności jest dobrym punktem wyjścia dla tych, którzy chcą wejść do przestrzeni kryptowalutowej, Lee odpowiedział twierdząco, Bitcoin znalazł swoje miejsce na 6 tys., dolarów.

Jeśli chodzi o utrzymujący się wzrostu ceny BTC, Lee powiedział, że Bitcoin potrzebuje więcej wpływów, co jest jego zdaniem prawdziwym dowodem przyjęcia. To zacznie się dziać pod koniec tego roku lub na początku przyszłego roku, wraz z wprowadzeniem na rynek nowych platform i ofert firmy Bakkt and Fidelity, jak twierdzi Lee.

Innym czynnikiem, który mógłby wpłynąć na wzrost cen BTC, jest waluta, jak twierdzi Lee, ponieważ BTC jest zasadniczo wyceniany w dolarach amerykańskich.

“Tak więc siła dolara była prawdziwym wiatrem dla Bitcoina. Ale jeśli dolar zacznie słabnąć, będzie wiatr tylny dla Bitcoina”

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynki były świadkami ciągłej stagnacji, przy czym niewiele z wiodących kryptowalut zaczęło rosnąć.

Wcześniej Lee twierdził, że Bitcoin może zakończyć rok wysoko, powołując się na korelację między nim a rynkami wschodzącymi. Istotna korelacja w przypadku Lee polega na tym, że oba rynki przebiegają nieco równolegle do siebie, przy czym oba mają istotnie szczytową wartość na początku 2018 r.

Na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej przez Fundstat w ubiegłym miesiącu z 25 instytucji i 9 500 odpowiedzi na publiczną ankietę na Twitterze, Lee stwierdził, że Wall Street osiąga dno w BTC. Warto zauważyć, że 57 procent ankietowanych stwierdziło, że cena BTC osiągnie poziom od 15 tys., dolarów do “nowych szczytów” do końca 2019 roku.