W poniedziałek po południu Tom Lee, szef działu badań w Fundstrat Global Advisors, podkreślił znaczenie pozycji dominującej Bitcoina

 

07.08.2018

 

Analityk, który stał się znany dzięki swojej analizie związanej z kryptowalutą, zwrócił uwagę na historyczną kontrolę Bitcoina nad przemysłem, przy czym aktywa posiadały 80% (lub więcej) udziałów w rynku przez większą część dziesięciu lat. Kierownictwo Fundstrat zauważyło, że od tego czasu alty osiągnęły pozytywne wyniki cenowe, przenosząc przewagę Bitcoina do rekordowo niskiego poziomu na poziomie 37% w styczniu w bezpośrednim wyniku ICO i zbyt ambitnych projektów.

Podczas gdy wielu oczekiwało, że Bitcoin wycofa się w zapomnienie, gdy 2018 ruszyło naprzód, Lee dodał, że niedawne odrodzenie Bitcoina sugeruje, że Bitcoin wciąż utrzymuje pożądaną pozycję jako najbardziej wiarygodną inwestycję kryptowalutową. Stwierdził:

“Dominacja Bitcoina zaczęła wracać. W rzeczywistości w ciągu ostatnich kilku tygodni wzrósł on do najwyższego poziomu przez cały rok i osiągnął około 48%. Mówi nam to, że wiadomości, które widzieliśmy od SEC, że Bitcoin jest towarem oraz ogłoszenia ICE i potencjału dla Bitcoin ETF, powodują, że inwestorzy decydują, że Bitcoin jest najlepszym domem w trudnym sąsiedztwie. Myślę więc, że dominacja BTC pokazuje, że rynek reaguje na dobre wiadomości”

Tom Lee podkreślił znaczenie Bitcoina

Ten skoncentrowany na BTC sentyment stał się powszechnym widokiem w oczach inwestorów, a liderzy branży, tacy jak Mike Novogratz z Galaxy Digital i Peter Smith z Blockchain, wskazują, że widzą, że Bitcoin wyprzedzi rynek w najbliższej przyszłości. Nie wiadomo, czy ten sentyment jest wynikiem pozytywnej wiadomości o produktach powiązanych z Bitcoinem, czy też o instytucjonalnym uczuciu, które konkretnie miało na celu ten atut.

Lee zwrócił uwagę na tak zwany “Bitcoin Misery Index (BMI)”, który ma na celu uchwycić to, co odczuwa posiadacz Bitcoin w dowolnym momencie. Wskaźnik BMI ma tendencję do bycia wskaźnikiem przeciwnym, dodał analityk, z oceną poniżej 27/100, często katalizującą wzrost BTC, zamiast tendencji spadkowej, jak niektórzy słusznie zakładali. W obecnej formie wskaźnik BMI mieści się w wygodnej cenie 39, a Lee zauważył, że nie powinno to być sygnałem dla inwestorów.

“Bitcoin nie jest zepsuty, jeśli trzyma się na tych poziomach. Myślę, że ludzie obawiają się, że wrócą do 6tys., dolarów”

Jak zauważył panelista Fast Money, rynek kryptowalut jest często poddawany cyklom trzyletnim, a Bitcoin odnotowuje spadki nawet o 90%, zanim ustali się nowy rekord w historii. Biorąc pod uwagę te cykle, panelista zapytał Lee, czy widzi w 2018 r., wady w jakiejkolwiek sprawie. Szef działu badań Fundstrat stwierdził:

“Myślę, że jest to zgodne z poprzednimi rodzajami retrakcji, Bitcoin jest teraz o wiele większy, więc jest znacznie bardziej uzależniony od nowych wpływów. Myślę, że te ogłoszenia, które widzimy, są rzeczywiście pozytywne, ale pod pewnymi względami Bitcoin jest tokenem pokazowym ”

Tom Lee dodał, że rynek kryptowalut wciąż znajduje się na wczesnym etapie, porównując tę ​​powstającą branżę do Internetu w 1994 roku. Jeśli kryptowaluty osiągną poziom akceptacji, jak Lee w pełni spodziewa się, portfele kryptowalutowe mogą być wykorzystywane przez prawie cztery miliardy ludzi.