Serwis TransferGo z siedzibą w Wielkiej Brytanii został podobno pierwszym na świecie operatorem przekazów pieniężnych oferującym transakcje kryptowalutowe

 

30.07.2018

 

TransferGo pozwala teraz klientom kupować i sprzedawać pięć głównych kryptowalut takich jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC).

Według założyciela Daumantasa Dvilinskasa, opcja handlowania kryptowalutami została uruchomiona w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony naszych użytkowników.

“Z ponad 4 tys., użytkowników rejestrujących się w ciągu pierwszych kilku godzin widać, że na rynku istnieje silny popyt na proste i niezawodne rozwiązanie inwestycyjne i transakcyjne”

Założona w 2012 roku firma TransferGo ma obecnie ponad 600 tys., zarejestrowanych użytkowników i jest partnerem trzydziestu banków.

W 2017 r., globalne przepływy pieniężne do krajów rozwijających się osiągnęły wartość 466 miliardów dolarów.

Wcześniej w tym tygodniu prezes  Mastercard skrytykował zdecentralizowane kryptowaluty w przeciwieństwie do wydanych przez państwo, nazywając je śmieciami. Banga oskarżyła kryptowaluty o dziką zmienność, twierdząc, że nie zasługują na bycie uznaną za medium wymiany.