Dostawca płatności TransferGo ogłosił, że uruchamia nowy “korytarz” przekazów pieniężnych do Indii, który wykorzystuje technologię Ripple do transakcji w czasie zbliżonym do rzeczywistego

 

06.09.2018

 

Firma poinformowała w komunikacie prasowym, że korzystanie z usług Ripple umożliwia zastąpienie wielu powolnych systemów komunikacji, w szczególności Swift, gdzie transfery mogą trwać do 2-3 dni.

Nie wyjaśniono, który z produktów płatności opartych na Blockchain Ripple, TransferGo użyje do świadczenia usług.

Firma płatnicza powołała się na wielomiliardowy transfer płatności między Europą a Indiami. TransferGo zasugerował również, że może to być po prostu początek przekazów opartych na Blockchainie, mówiąc, że integracja otwiera nowe horyzonty dla TransferGo, aby rozwijać dodatkowe produkty i usługi.

Daumantas Dvilinskas, założyciel i dyrektor generalny TransferGo, powiedział:

“Korzystając z rewolucyjnej technologii Blockchaina firmy Ripple, jesteśmy w stanie nawiązać komunikację w czasie rzeczywistym między nami a naszymi partnerami bankowymi w Indiach, umożliwiając klientom TransferGo wysyłanie pieniędzy rodzinie i znajomym lub natychmiastowe dokonywanie płatności międzynarodowych”

Firma ogłosiła także wolniejszą usługę w tym samym transferze, który również korzysta z technologii Ripple. Oferując zerowe opłaty i średnią stawkę rynkową, płatności będą realizowane w ciągu 2-3 dni roboczych.

Wiceprezes firmy Ripple ds. Klientów, Marcus Treacher, powiedział:
“TransferGo jest doskonałym przykładem przyszłościowego dostawcy usług płatniczych, który dostosowuje się do nowych technologii, aby ułatwić klientom transgraniczne przelewy pieniężne w czasie rzeczywistym. To duży krok naprzód”