Prezydent USA Donald Trump podpisał w środę nakaz wykonawczy, tworząc grupę zadaniową, która skupi się po części na opracowaniu wytycznych dotyczących dochodzeń w sprawie oszustw kryptowalutowych

 

12.07.2018

 

Grupa zadaniowa ds. Integralności rynku i oszustw konsumenckich, zgodnie z nakazem wykonawczym, rzuca szeroką sieć skupiając się na oszustwach konsumenckich. Warto jednak zauważyć, że branża kryptowalutowa zawiera wzmiankę o oszustwie w cyfrowym obrocie walutowym, która jest jednym z wielu obszarów, w których grupa zadaniowa zapewni wskazówki w zakresie dochodzenia i ścigania spraw dotyczących oszustwa.

Nie jest jasne, w jakiej formie zostaną podjęte wytyczne, ale grupa zadaniowa może ostatecznie przedstawić jakiś raport dla administracji Trumpa na tym froncie.

Nie jest jednak zaskakujące, że administracja ruszy w tym kierunku. Na początku tego roku rząd USA wskazał, że pracuje nad kompleksową strategią dotyczącą kryptowalut, koncentrując się na oszustwach rynkowych. W lutym Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych utworzył grupę zadaniową ds. Cyberbezpieczeństwa, która obejmuje kryptowaluty w ramach swojego mandatu.

Wiele z tych programów dotyczy Bitcoina i innych kryptowalut, które nie przepływają przez tradycyjny system finansowy, powiedział w tym czasie zastępca prokuratora generalnego Rod Rosenstein. Teraz pracujemy, z naszą grupą zadaniową ds. Cyberprzestępczości nad kompleksową strategią, która sobie z tym poradzi.