Organizacje Blockchain i przedstawiciele kryptowalut ze Szwajcarii, Kazachstanu i Armenii, dołączją do ​​Rosyjskich, Chińskich i Koreańskich organizacji, składając wspólny pozew przeciwko dużym firmom internetowym takim jak Twitter, Google i Facebook

 

09.04.2018

 

Plany dotyczące złożenia wspólnego pozwu przeciwko gigantom technologicznym Google, Twitter i Facebook zostały przedstawione 27 marca. Organizacje, które pierwotnie złożyły skargę, to Rosyjskie Stowarzyszenie Kryptowalut i Blockchain (RACIB), Korea Venture Business Associations i LCBT, Chińskie stowarzyszenie inwestorów kryptowalutowych.

Według Jurija Pripaczkina, prezesa RACIB, nowymi członkami wspólnego procesu sądowego są takie stowarzyszenia, jak Szwajcarska firma fintech InnMind, Armeńskie stowarzyszenie Blockchain oraz Kazachstan Blockchain i Cryptocurrency Association.

Zbiorowy pozew ma zostać złożony na początku maja 2018r.

30 stycznia Facebook zablokował reklamy związane z kryptowalutami i ofertami ICO, powołując się na “wprowadzające w błąd lub oszukańcze praktyki promocyjne”. W marcu Google ogłosił, że w czerwcu zablokuje reklamy związane z kryptowalutami. Pod koniec marca Twitter potwierdził, że będzie również blokował reklamy związane z kryptowalutami.