W tym tygodniu trzy luksusowe apartamenty zlokalizowane w Budvie, w Montenegro, sprzedano za 420 BTC (3,2 mln dolarów)

 

08.06.2018

 

Ponadto AMIA z powodzeniem promuje korzystanie z cyfrowych walut w Budvie i przekonała sąsiednie hotele Dukley, Beach Lounge i Marina do zaakceptowania BTC.

Trzy mieszkania zostały sprzedane w regionie Budva w Montenegro, kraju położonym w Europie Południowo-Wschodniej. Luksusowe apartamenty znajdowały się w pobliżu wybrzeża nad Morzem Adriatyckim, a region jest dobrze znany z turystyki. Według dyrektora NIA Emilfarby i biura notarialnego, mieszkania zostały sprzedane za około 420 BTC. Sprzedaż w Dukley Gardens jest również częścią Budvy, która preferuje waluty cyfrowe.

Emilfarba mówi, że sprzedaż była jak dotąd największa w kraju, a firma przekonała kupców w Budvie do przyjęcia walut cyfrowych. Oprócz możliwości zakupu nieruchomości, Emilfarba i AMIA przekonały również restaurację Beach Lounge, hotel Dukley i Dukley Marina, aby zaakceptowały także BTC.

“Nasza firma, w przeciwieństwie do wielu, jest pierwszą firmą w regionie, która rozpoczęła sprzedaż nieruchomości za kryptowaluty”, wyjaśnia AMIA.

Pozyskaliśmy zupełnie nowych klientów na świecie, a zwłaszcza w Europie, istnieje tylko ograniczona liczba nieruchomości, które można kupić w BTC.

Jednym z klientów był 25-letni mieszkaniec z Francji, który wyjaśnił, że proces rozliczeniowy był szybszy niż tradycyjne kupowanie mieszkań. Sprzedaż została odnotowana przez notariusza Budva, kancelarię prawną Pantović i adwokatów z Prelevicia. Po podpisaniu oficjalnych dokumentów i przeniesieniu funduszy BTC zostały one natychmiast wymienione na euro.

Zakupy nieruchomości przy użyciu kryptowaluty to trend, który rośnie od początku 2017 roku, kiedy zasoby cyfrowe osiągnęły najwyższy poziom cenowy. Te duże transakcje miały miejsce w Miami, Amsterdamie, Dubaju, Manhattanie i na całym świecie. Ponieważ trzy zakłady i nieruchomości sprzedawane są za kryptowaluty, wygląda na to, że Montenegro staje się przyjaznym regionem dla kryptowalut.