Platforma Blockchain dla transakcji na rynku nieruchomości Blockimmo Ltd wraz z dwoma innymi firmami wspólnie zakończyły pierwszą tego typu transakcję

 

06.03.2019

 

Blockimmo, firma Elea Labs Ltd. oraz firma zajmująca się usługami w zakresie aktywów cyfrowych Swiss Crypto Tokens Ltd. przeprowadziły transakcję na rynku nieruchomości opartą na Blockchain – 18 apartamentów i restauracja – na kwotę 3 milionów franków szwajcarskich.

Nieruchomość była ztokenizowana, co oznacza, że ​​jej rzeczywista wartość majątku jest reprezentowana cyfrowo w łańcuchu Ethereum (ETH) w postaci tokenów. Transakcja była wspierana przez szwajcarski stablecoin firmy Crypto Tokens, CryptoFranc (XCHF), aby uniknąć ryzyka wahań cen.

Elea Labs dostarczyła dane dotyczące nieruchomości, upewniając się, że każdy budynek ma swoją własną tożsamość, lub “DNA własności”. “W przyszłości DNA nieruchomości umożliwi przejrzystą cyfrową analizę, a także uprości, przyspieszy i zmniejszy koszty procesów w całym sektorze nieruchomości “- powiedział Martin Schnider, dyrektor generalny Elea Labs.

Był to pierwszy krok w kierunku dalszej tokenizacji nieruchomości, które Blockimmo planuje sprzedać za pośrednictwem “publicznego crowdsale”. Tokeny mają być notowane na regulowanej giełdzie w drugim kwartale bieżącego roku.

Źródło obrazu: 123rf.com