Turecka policja aresztowała 24 osoby, które miały ukraść z firmy krypotwalutowej w Stambule 13 milionów lir tureckich

 

14.02.2019

 

Po doniesieniu o rzekomym włamaniu do firmy kryptowalutowej w Stambule, policyjny departament ds. cyberprzestępczości stwierdził, że skradzione pieniądze zostały przeniesione bezpośrednio z zaatakowanych kont na konta na innych giełdach. Pieniądze zostały rzekomo skradzione w głównych kryptowalutach Bitcoin, Ethereum i Ripple.

Turecka policja uruchomiła następnie operację śledzenia podejrzanych i odkryła, że ​​osoby podejrzane komunikują się za pośrednictwem popularnej gry online PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG).

Według raportu, naloty policyjne przeprowadzono w ośmiu tureckich prowincjach, w tym w Stambule, Ankarze, Izmirze, Afyonkarahisar, Bursie, Edirne, Bolu i Antalyi. W wyniku operacji policja przejęła 54 000 TRY lub około 10 000 $ w gotówce i 1,3 miliona lir w kryptowalutach.

22 podejrzanych zostało skierowanych do sądu w Çağlayan, a dwie pozostałe zostały zwolnione przez prokuratorów po zakończeniu procedur prawnych na posterunku policji. Ostatecznie sześciu podejrzanych zostało aresztowanych przez sąd, a 16 podejrzanych zostało zwolnionych pod kontrolą sądową.

Źródło obrazu: 123rf.com