BitTorrent Inc., operator klienta torrent uTorrent, jest w trakcie przejęcia przez założyciela TRON, Justina Sun

 

26.05.2018

 

Na początku tego roku Justin Sun pozwał BitTorrent Inc. – który zmienił nazwę na Rainberry w zeszłym roku – za rzekome naruszenie klauzuli “No Shop” z listu intencyjnego, który podpisał w styczniu. Sun twierdzi, że po podpisaniu listu intencyjnego David Chao z firmy BitTorrent powiedział Sunowi, że firma otrzymała trzy “lepsze” oferty od innych firm, z którymi się skontaktowały.

Żądanie Suna dotyczące zablokowania BitTorrenta w celu przerwania komunikacji z innymi potencjalnymi nabywcami zostało oddalone w sądzie.

TorrentFreak pisze, że w tym samym czasie, kiedy okres wyłączności listu intencyjnego zakończył się pod koniec lutego, Sun zarejestrował spółkę holdingową o nazwie “Rainberry Acquisition”. BitTorrent potwierdził z TorrentFreak, że akwizycja nie została jeszcze sfinalizowana.

TRON, który wypuści Tron Mainnet za pięć dni, osiągnął kapitalizację na poziomie 4,6 mld $, a obecnie zajmuje dziewiąte miejsce na Coinmarketcap, spadając nieco ponad 2% w ciągu 24 godzin i utrzymując się na poziomie około 0,07 USD. TorrentFreak zauważa, że ​​główna sieć TRON ma na celu “decentralizację sieci internetowej”, z torrentami wspomnianymi bezpośrednio w whitepaperze TRONa.

Niezwiązany z kryptowalutą TRON, twórca BitTorrenta, Bram Cohen, ogłosił zeszłej jesieni, że planuje stworzyć własną krypto-walutę, Chia, która naprawi “problemy z centralizacją” Bitcoina.