19 maja czeska stolica stała się miejscem jednej z największych konferencji kryptowalutowych na świecie – Blockchain & Bitcoin Conference Prague

 

 

 

26.05.2017

Wystąpiło na niej 15 mówców z 8 krajów z łączną liczbą uczestników na poziomie 300. W swoich dyskusjach skupiali się oni na rozwoju kryptowalut, projektów Blockchain w Fintech i Govtech, a także zmianach prawnych, potrzebnych do pełnego rozwoju tych sektorów. Podjęto również rozmowy na temat otwartych systemów Blockchain dla przedsiębiorstw, zaraz po tym, jak raport na ten temat wygłosił CEO i założyciel Waves Platform, Sasha Ivanov. Zaprezentowana usługa została zaprojektowana w celu emisji cyfrowych aktywów, handlu nimi za pomocą Blockchain, a także crowdfundingu.

 

Pod podanym linkiem znajdują się prezentacje z odbytej imprezy: https://drive.google.com/drive/folders/0B8pKNCRwS9O8SFRTcGZDdmNGRWM

Uczestnicy praskiej konferencji Bitcoin&Blockchain dyskutują o przyszłości fundamentów FinTechu

 

 

FinTech dyskutowany za miedzą

 

Poruszono również kwestie alternatywnych sposobów wykorzystania Blockchain, takich jak rekrutacja i poszukiwanie pracy, czym zajął się redaktor Forbesa i szef BitWage, Jonathan Chester. Firma, na której stoi on czele, świadczy międzynarodowe usługi w kwestii poszukiwania zdalnej pracy, a także pracodawców, skłonnym do wypłacania pensji w Bitcoinach. Publika dowiedziała się co nieco na temat tego, jak Blockchain może pomóc w weryfikowaniu CV, a także reputacji osoby składającej je na ręce firmy. Padły również słowa na temat tego, jak uniknąć niepotrzebnych kosztów przy wypłacaniu pensji pracownikom zdalnym.

Uczestnicy praskiej konferencji Bitcoin&Blockchain dyskutują o przyszłości fundamentów FinTechu

 

Swoje pięć minut miał również reprezentant Crypviser, Sergey Sidorov, który postanowił wykorzystać je na wygłoszenie raportu na temat ochrony informacji i poufności. Poruszył on również temat słabości kanałów komunikacyjnych, głównych sposobów przechwytywania danych, a także sposobów na zautomatyzowanie transferów informacji przy wykorzystaniu technologii Blockchain.

Uczestnicy praskiej konferencji Bitcoin&Blockchain dyskutują o przyszłości fundamentów FinTechu

 

Wśród pozostałych tematów, jakie wywołały dyskusję wśród uczestników Blockchain&Bitcoin Conference Prague, znajdziemy również kwestie kopalni, Blockchaina w sektorze energetycznym, a także jego walce z korupcją.