UK prowadzi do liberalizacji przepisów, podczas gdy Stany Zjednoczone dodają kolejne przepisy

 

24.07.2017

 

Bank Światowy szacuje, że w 2016 r., banki przelały 429 mld dolarów na rachunki zagraniczne. Przeważają głównie migranci wysyłający pieniądze do swoich rodzin, głównie za pośrednictwem tradycyjnych banków i innych niebankowych systemów płatniczych oraz systemów P2P.

 

Aby wykorzystać ten rozwijający się przemysł, Wielka Brytania znajduje sposoby na integrację brytyjskich płatności międzybankowych i zachęca do dalszej liberalizacji systemów P2P. W związku z tym, oficjalnie włączy kryptowaluty do testów oraz będzie testować technologię Blockchain.

 

Tymczasem, po drugiej stronie Atlantyku, amerykańskie organy regulacyjne są zgodne z wnioskami wyciągniętymi z ostatniej debaty i starają się znaleźć sposoby na ustanowienie szeregu przepisów w tej nowej tendencji.

 

USA cofa się do tyłu?

 

Fundacja Bitcoina ostrzega, że ​​Stany Zjednoczone cofają się pod względem akceptacji kryptowalut i innych peer-to-peer modeli bankowych, co może doprowadzić do pozostawienia obecnego systemu bankowości w USA.

 

Mentalność nie jest całkowicie bezpodstawna, handel kryptowalutami w charakterze anonimowym może prowadzić do “prania brudnych pieniędzy”

 

Komisja Prawna spotkała się w San Diego i zaproponowała projekt ustawy o jednolitym rozporządzeniu w sprawie giełd kryptowalutowych, nawet jeśli wiele miast i państw na szczeblu państwowym i lokalnym dostrzega korzyści płynące z deregulacji wirtualnych walut. Rząd federalny USA wydaje się tym nie przejmować.

 

Tymczasem nowy system Wielkiej Brytanii daje korporacjom fintech większą swobodę, pozwalając im konkurować na scenie światowej.

 

Prezes Banku Anglii Mark Carney powiedział w oświadczeniu, że ten krok pomoże:

 

“Wspiera stabilność finansową dzięki większej różnorodności i zmniejszaniu ryzyka technologii płatniczych”.

 

BOE uważa, że ​​zapewnienie konkurencji na rzecz tradycyjnych banków będzie korzystne, nie tylko dla przemysłu fintech, ale całego sektora bankowego.