United Pharmacies dołączył do listy sprzedawców detalicznych, którzy akceptują Bitcoin jako formę płatności.

 

United Pharmacies sprzedaje leki, których zażywanie dla celów prywatnych jest dozwolone w wielu krajach, włączając w to Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię. Oferuje 10% zniżki na zamówienie złożone z opcją płatności Bitcoin jako formę zachęty do korzystania z tej metody.

 
Według strony sprzedawcy, działa on już od ponad pięciu lat i realizuje ponad 100 tysięcy zamówień rocznie.

 
Dodanie Bitcoin jako metody płatności do apteki online jest korzystne z dwóch powodów. Po pierwsze, umożliwi użytkownikom zamówienie większej ilości zwyczajowo przepisywanych leków. Po drugie, pozwoli zachować anonimowość oraz zabrać o prywatność klientów.

 
United Pharmacies twierdzi, że zawsze dokłada wszelkich starań, aby chronić dane osobowe zamawiających. Bitcoin powinien to jeszcze bardziej usprawnić.
Na swojej stronie United Pharmacies napisał:

 
„W celu zachowania poufności, zamówienia pakowane są w kartonowe opakowania, które nie zawierają żadnych informacji odnośnie zawartości.”
Aby skorzystać z Bitcoin a stronie, klient musi posiadać portfel do przechowywania Bitcoin. Jest on niezbędny również do tego, aby otrzymać dostęp do platformy zakupów Bitcoin. To jest możliwe po tym, jak ilość jednostek waluty, wymagana do dokonania zakupów, zostanie zweryfikowana przez United Pharmacies drogą mailową.

 
Ten proces pozwoli klientowi na przechowanie Bitcoin przez krótki czas. Zabezpieczy również portfel przed wszelkimi naruszeniami bezpieczeństwa przed dokonaniem zakupów w United Pharmacies.

 
United Pharmacies potwierdzi płatność natychmiast i dostarczy zamówienie na podstawie numeru zamówienia wysłanego jako notatka lub wiadomość wraz z transferem Bitcoin.

 
Apteka gwarantuje zwrot pieniędzy oraz możliwość wymiany. Wszystkie ceny na stronie podane są w dolarach amerykańskich.

 

05.08.16