Podczas gdy lokalna administracja stworzyła jedno z najbardziej przyjaznych środowisk dla branży ICO, niektórzy z nich obawiają się negatywnych konsekwencji, takich jak zła opinia i reakcja amerykańskich władz

 

22.03.2018

 

Niektórzy urzędnicy szwajcarscy obawiają się, że ICO będzie uszczuplać reputację Zona Crypto Valley Nowy raport firmy Zug w Szwajcarii autorstwa Financial Times pokazuje, że pomimo sukcesu Crypto Valley w przyciąganiu przedsiębiorstw, wciąż są tacy, którzy obawiają się, że może przynieść niepożądane konsekwencje. Szwajcarski specjalista ds. Finansów skomentował: Czekam tylko, aż Waszyngton zadzwoni do Berna i spyta, co robisz tam w Zugu?

Poza błyskotliwymi pokazami bogactwa, krytycy również powtarzają inne znane skargi. Obawiam się, że cała nieprzejrzystość obniży pozycję Zuga na całym świecie, powiedział Andreas Hürlimann, lokalny doradca partii. Nie wiesz skąd, dokąd płyną pieniądze, czy to na przykład pieniądze z narkotyków

Ze swojej strony przedsiębiorcy wydają się zadowoleni z polityków i przepisów. Jedyną kwestią poruszoną w raporcie FT była niechętna współpraca lokalnych banków, coś, co można ominąć, zwracając się do innych miejsc, takich jak Liechtenstein.

Czarna Owca

Niektórzy szwajcarscy urzędnicy obawiają się, że ICO będą niweczyć reputację Crypto Valley

Te ICO wymagają ślepego zaufania do założycieli. Nie można wiele zrobić, jeśli zebrane fundusze zostaną sprzeniewierzone – skomentował Luzius Meisser, założyciel organizacji Bitcoin Association w Szwajcarii. Heinz Tännler, dyrektor finansowy Zug Kanton, powiedział: Ryzyko jest wtedy, gdy masz czarną owcę. Mamy otwarte oczy. Ale nigdy nie ma szans na wygraną bez ryzyka.

Jeszcze inni wydają się być przytłoczeni szybkim rozwojem Crypto Valley”. Dolfi Müller, przewodniczący rady miasta Zug, powiedział: Nie mamy wielkich planów – nie chcemy być inteligentnym miastem takim jak Dubaj.