Firma amerykańska Intuit otrzymała patent na przetwarzanie płatności Bitcoin (BTC) za pośrednictwem wiadomości tekstowych (SMS), zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO) 7 sierpnia

 

10.08.2018

 

Patent, w którym przedstawiono system, za pomocą którego użytkownicy mogą przekazywać środki BTC poprzez wysyłanie wiadomości SMS na telefony komórkowe, został złożony w 2014 r., w tym samym roku, w którym firma Intuit rozwiązała podatek od wyrobów budowlanych QuickBooks, współpracując z BitPay, aby stworzyć usługę PayByCoin dla klientów biznesowych.

“Wynalazek obejmuje otrzymywanie przez usługę płatniczą od urządzenia mobilnego płatnika, wiadomości tekstowej zawierającej kwotę płatności i identyfikator urządzenia przenośnego odbiorcy, potwierdzanie wiadomości tekstowej płatności na podstawie wirtualnego rachunku płatnika obsługiwanego przez usługę płatniczą”

Protokół Intuit opisuje interakcję między wirtualnymi kontami utworzonymi w celu uruchomienia systemu, a także różne możliwe podejścia do sprawdzania poprawności transakcji. Jednym z nich byłoby odbieranie połączenia głosowego w określonym czasie po otrzymaniu wiadomości tekstowej, która byłaby dopasowana do identyfikatora urządzenia mobilnego z tej wiadomości.

Innym rozwiązaniem byłby system haseł, który byłby zarządzany przez SMS i konta wirtualne powiązane z każdym identyfikatorem urządzenia mobilnego.

Korzystanie z telefonów komórkowych bezpośrednio w celu ułatwienia dostępu do kryptowalut jest badane od wielu lat, często uważane za klucz do włączenia integracji finansowej poprzez kryptowalutę do krajów w których dostęp do Internetu lub drogi sprzęt komputerowy może ograniczyć zdolność ludzi do przeprowadzania transakcji w kryptowalutach.

Ostatnio gigant elektroniczny HTC ogłosił, że wprowadzi smartfon z natywnym portfelem kryptowalutowym i wsparcie dla gry CryptoKitties, zdecentralizowanej aplikacji opartej na Ethereum (DApp). Firma planuje nawet, że wyda Blockchain dotyczącą projektu wydobywania kryptowalut na telefony komórkowe jeszcze w tym roku.