Ustawodawcy prawa w amerykańskim stanie New Hampshire rozważają obecnie projekt ustawy o legalizacji płatności opłat i podatków w Bitcoinie

 

24.01.2019

 

Podkomisja ma ją rozpatrzyć 29 stycznia, z terminem podjęcia decyzji ustalonym na 14 marca.

Wspierana przez Republikanów Dennisa Actona i Michaela Yakubovicha, ustawa jest ostatnią próbą przekonania New Hampshire do zaakceptowania Bitcoina do płatności państwowych, a pomysł ten pojawił się po raz pierwszy w 2015 roku.

“Ta ustawa wymaga od urzędu skarbowego opracowania planu wdrożenia, aby państwo zaakceptowało kryptowaluty jako zapłatę podatków i opłat od 1 lipca 2020 r. Plan odnosi się do wszelkich kwestii związanych z księgowaniem, wyceną i zarządzaniem, a także określa odpowiedni procesor płatności stron trzecich, który będzie przetwarzał transakcje kryptowalut bez żadnych kosztów dla państwa. Skarb Państwa jest zobowiązany złożyć plan do senatu do 1 listopada 2019 r”

Odnowione wysiłki Granite State pojawiają się w czasach, kiedy samorządy w USA decydują się na wykucie własnej ścieżki rozwoju.

Jak informowaliśmy wcześniej, Wyoming jest obecnie liderem jurysdykcji o bardziej postępowym stanowisku w tej kwestii, wprowadzając projekt ustawy definiujący legalnie krypto jako pieniądze na początku tego miesiąca.

Na poziomie krajowym sytuacja nadal jest niejednolita, a firmy i komentatorzy wciąż narzekają na mniej niż idealny krajobraz regulacyjny stworzony przez takie podmioty, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Źródło obrazu: 123rf.com