Kongres USA przygotowuje projekt ustawy, która ma chronić  waluty cyfrowe przed ingerencją rządu federalnego

 

21.08.2017

 

Zdaniem DailyCaller, projekt ustawy, który zapewni ochronę kryptowalutom ma zapobiec ich wykorzystywaniu przez osoby zajmujące się nielegalnymi praktykami biznesowymi, między innymi handlem narkotykami i terroryzmem.

Opierając się na wiarygodnym źródle, nad projektem pracują republikański senator i dwóch kongresmenów.

Prawodawcy domagali się jednak tego, aby nie ujawniać ich nazwisk ze względu na wrażliwość problemu i złożoność proponowanego rozwiązania.

Podstawowe cechy

Projekt ustawy będzie koncentrował się na tym, jak uczynić cyfrowe waluty jako część głównego nurtu płatności stosowanych w kraju, takim jak dolar. Ustawa ma również umożliwić aby kryptowaluty zostały uznane za bezpieczną formę płatności oraz inwestycję.

Najpopularniejsza kryptowaluta, Bitcoin, utrzymywała fenomenalną wydajność i obecnie wyceniana jest na 4 tys. dolarów.

Jednak popularność Bitcoina była skażona kontrowersjami, w tym twierdzeniem, że młoda brytyjska modelka została porwana i sprzedana na aukcji w podziemnym rynku internetowym jako “niewolnica”, a przestępcy wzięli zapłatę w BTC.

W ciągu ostatnich lat powiązano z Bitcoinem różne inne cyberprzestępstwa, co sprawia, że ​​ustawodawcy i rządy mają obowiązek ustanowienia polityki i przepisów w celu zapanowania nad tą metodą płatności.