Aplikacja, która odbuduje zaufanie społeczne i zwiększy przejrzystość w rządzie, Eddie Hughes, członek parlamentu brytyjskiej Partii Konserwatywnej, przekonywał w opublikowanym w środę raporcie, że rząd powinien “wyznaczyć głównego oficera Blockchaina”

 

04.07.2018

 

Proponowany główny oficer Blockchaina powinien koncentrować się na kształtowaniu strategii wykorzystania technologii w usługach publicznych, z długoterminowym celem zmniejszenia rocznych wydatków rządu o jeden procent, czytamy w raporcie.

Ustawodawca twierdził ponadto, że strategia Blockchain prowadzona przez rząd brytyjski byłaby skutecznym sposobem na zwiększenie konkurencyjności tego kraju na całym świecie.

Sugestia Hughesa pojawia się w czasach, gdy coraz więcej startupów szuka możliwości zastosowania aplikacji Blockchain w Wielkiej Brytanii w regulowanym środowisku.

Zgodnie z raportem wydanym przez brytyjską organizację Financial Conduct Authority (FCA) w dniu 4 lipca, ponad 40 procent z 29 startupów przyjętych do czwartej kohorty organu nadzoru finansowego koncentruje się na technologii Blockchain.

Jednak Hughes nie jest jedynym członkiem parlamentu, który dąży do wykorzystania Blockchain w sektorze publicznym.

Izba Lordów, wyższa Izba Parlamentu Zjednoczonego Królestwa, opublikowała w listopadzie raport, w którym podkreślono możliwości związane z Blockchainem w usług publicznych.