Główna wersja przeglądarki Opera na Androida łączy teraz funkcję, która pozwala jej użytkownikom kupować Ethereum przez przeglądarkę

 

07.02.2019

 

Zgodnie z komunikatem nowa usługa jest dostępna dla użytkowników ze Szwecji, Norwegii i Danii z powodu nowej współpracy Opery z firmą brokerską Safello. Safello, jest zarejestrowane przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA) w Szwecji.

Julia Szyndzielorz, starszy menedżer ds. PR w Operze, powiedziała, że dodanie przez Operę zakupu ETH za pośrednictwem przeglądarki umożliwia użytkownikom natychmiastowe zakupienie kryptowaluty online.

W grudniu zeszłego roku, Opera uruchomiła swoją przeglądarkę opartą na sieci Web dla Androida, integrację z krypto portfelem, obsługę Ethereum i interakcje ze zdecentralizowanymi aplikacjami (DApps). Według dzisiejszej informacji, ETH zakupiony przy użyciu nowej funkcji jest natychmiast gotowy do użycia w DApps.

W sierpniu zeszłego roku Opera dodała wbudowany portfel kryptowalutowy do wersji desktop przeglądarki.

Giełda i aplikacja do handlowania kryptowalutami Robinhood również w ubiegłym roku oświadczyła, że ​​dodaje portfel kryptowalutowy po opublikowaniu ogłoszenia o pracę dla inżynierów kryptowalut.

Ostatnio producent smartfonów, firma Brave, ogłosił, że zdecentralizowana przeglądarka Brave będzie domyślną przeglądarką na swoim pierwszym natywnym telefonie typu Blockchain.

Źródło obrazu: 123rf.com